in ,

Lana Del Rey’i Dinlemeniz İçin 10 Geçerli Sebep

Lana Del Rey; kimselere benzemeyen, kendi has tarzını konuşturup herkese kulak tıkamış, dinleyenlere felç geçirtecek bir albümü ortaya atıp köşesine çekilen vahşi bir cazibe.

Sesinin tonu, video klipleri, şarkı sözleri onu tamamen müzik dünyasının klişeliğinden koparıp kraliçesi yapıyor.

1 – Lana Del Rey kontralto ses aralığına sahip yegane sanatçılardandır. Yani kadın seslerinin en kalını olarak tanımlanabilir.

Lana Del Rey – giphy.com

2 – Lana Del Rey’in şarkıları hep “aşklı meşkli” değildir. Lana, şarkılarında hayatı kullanır. Hayat sadece aşktan ibaret olmadığı gibi şarkıları da aşktan ibaret değildir.

Lana Del Rey – giphy.com

3 – Video klipleri masal gibidir. Etrafta dansçı kızların hopladığı o görüntüler Lana’nın kitabında yoktur.

Lana Del Rey – giphy.com

4 – Kulaklara kazınmış tüm şarkılarını kendi yazar ve kendi besteler. Hemen hemen söylediği her şarkıda bir imzası vardır.

Lana Del Rey – giphy.com

5 – Şöhretinin getirdiklerini delice paylaşır. Pek çok yardım kurumuna bağış yaptığı gibi evsizler için barınaklara da yardım yağdırmaktadır.

Lana Del Rey – giphy.com

6 – Bu hayattan göçüp gittiğinde sanatı ile anılmak ister. Şarkılarını yürekten söyler, sahnede gözleri dolar, seyircileri ağlatır.

Lana Del Rey – giphy.com

7 – Alçakgönüllüdür. Asla geldiği yeri unutmaz. Dünyanın en ünlü sanatçılarından biri olsa da her bir hayranına tek tek ilgi gösterir.

Lana Del Rey – giphy.com

8 – İlham kaynakları sayesinde ilham veren bir sanatçı haline gelmiştir. Britney Spears, Kurt Cobain, Marilyn Monroe, Eminem ve Elvis Presley…

Lana Del Rey – giphy.com

9 – Kendi has bir tarzı vardır. Modern çağın Nancy Sinatra’sı olarak tanımlanan Lana Del Rey, hem sesi hem stili ile eski çağı modernize eden bir sanatçı olarak bilinir.

Lana Del Rey – giphy.com

10 -Herkesle adı çıksın istemez. Romantiktir, uzun ilişkileri tercih eder. Aile kurmayı ve çocuk yapmayı dört gözle beklemektedir…

Lana Del Rey – giphy.com

Hemen bir Lana’dan şarkı patlatın, çok iyi gelecek;

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Written by Akın T.

Bir şeylere sıkı sıkıya tutunmayın. Sahip olduğunuz şeylere, “evrenin” size geçici olarak emanet ettiği şeyler gözüyle bakın-bütün her şeyi sizden her an geri alabileceği aklınızda olsun.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

0 Yorum

Amerikan Futbolu İnsanı Öldürür Diyen Doktor Bennet Omalu ve 12 Madde ile Keşif Hikâyesi

Fotoğraflarıyla Birbirlerini Tamamlayan, Farklı Ülkelerde Yaşayan Aşıklar