in ,

Kutu Gibi Evleri Bile Daha Geniş Gösterecek 12 Küçük Hile

27nu yeterince iyi olmayan bir ev ise zaman zaman boğucu olur. Evinizin daha geniş daha nefes alınabilir hale getirmek için ufak tefek hilelere başvurmak iyi sonuçlar verir.

Aynalı Mobilyalar

dekorasyon-hileleri-1

Aynaların mekanları daha geniş gösterdiği bilinen gerçek. Ama dikkatli kullanıldığı zaman durum böyledir. Eviniz bir anda dans stüdyosu gibi görünebilir.

 

Açık Renkli Duvarlar

dekorasyon-hileleri-2

Koyu renkler veya sıcak renkler yatak odaları için ideal bir seçim olabilir. Ancak bu seçimi yatak odanızın metrekaresine bakıp yapmak en doğrusu. Özellikle küçük ve kare odalarda açık renkli duvarlar daha ferah bir görüntü verir.

 

Cam Eşyalar

dekorasyon-hileleri-3

Cam eşyalar küçük odalar ve küçük mutfaklar için mucizeler yaratabilir. Cam yüzeyler ortamın daha boş ve açık görünmesini sağlar. Tabi ahşap mobilyalar kadar kullanışlı olmayabilir.

 

Çok Fonksiyonlu Kanepeler

dekorasyon-hileleri-4

Kim istemez puf puf yumuşacık bir kanepe de kestirmek. Küçük dairelerde yaşayan insanlar için büyük lüks. Yatılı misafirinizi kanepeler de yatırmak istemeyenlere çok fonksiyonlu mobilyalar can kurtarıcı oluyor.

 

Açık Renk Perdeler

dekorasyon-hileleri-5

Karanlık, ağır perdeleri unutun. Baharın ılık rüzgarlarının havalandırdığı perdeleri düşünün. Evinizin içini aydınlatan parlak doğal ışığın verdiği keyif hiçbirşeye değişilmez olur.

 

Uygun İç Aydınlatmalar

dekorasyon-hileleri-6

Odanızda kullanacağınız uygun iç aydınlatmalar büyük fark yaratabilir. Mekanın stiline uygun kullanacağız avizeler veya duvar aplikleri ile geniş bir hava verebilirsiniz. Hatta daha küçük odalar için tavana yapışık yuvarlak aydınlatmaları kullanmak daha akılcı bir seçim olabilir.

 

Gereksiz Kalabalıklar

dekorasyon-hileleri-7

Hemen hemen her evde gereksiz bir sürü eşya vardır. Gazetelik, fazladan sehpalar, vazolar…Bu eşyalardan vazgeçmek kolay olmasa da odanızı rahatlatan değişiklikler sizi mutlu edecektir.

 

Dolaplar

dekorasyon-hileleri-8

Fazla eşyalarını saklamak isteyenlerin en favori mobilyasıdır dolaplar. Kapalı alanları fazla olan ve doğru rengi seçtiğiniz bir dolap hem ıvır zıvırları yok eder hemde rahatlık verir.

 

Duvar Resimleri

dekorasyon-hileleri-9

Duvar resimlerinin eski moda olduğunu mu düşünüyorsunuz? Bu doğru değil. Seçeceğiniz doğru resim ile odanızın bir anda havası değişecektir. En karanlık, en sıkıcı odalara bile canlandırmak mümkün

 

Farklı Seviyeli Tavanlar

dekorasyon-hileleri-10

Dekoratif panellerde tavana farklı seviyeler ekleyebilirsiniz. (Çok alçak tavanda bu olmaz.) Bu odaya derinlik katacaktır. Hatta farklı tonlarda boya kullanmak işin içine fazlaca eğlence katar.

 

Yer Kaplamayan Mobilyalar

dekorasyon-hileleri-11

Fazladan yer kaplayan çeşitli ölçülerde koltuklar yerine tek parça koltuk yerden kazandırır. Hatta bölünebilir koltuklar daha kullanışlıdır.

 

Tablolar

dekorasyon-hileleri-12

Duvarlara koyacağınız farklı boyutlardaki fazlaca resimler ortalığın hem çok karışık hemde çok kalabalık görünmesine neden olur. Tek parça koyacağınız bir tablo daha başarılıdır.

 

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Gri’nin Elli Tonu Kitap Bağış Firmasının Kabusu Haline Geldi

Ebeveynleri Harry Potter Hayranı Olan Doğmamış Küçük Muggle Sihirbaz