in

Korku Filmlerinden Hayatımızı Mahveden 19 Sahne

Korku filmi izlemeye bayılırız! Kim sevmez ki?

Özellikle sinemada korku filmi izlemek gibisi yoktur. Ama korku filmleri hakkında atladığımız tek bir şey vardır o da; en korktuğumuz sahnelerin bilinçaltımıza yerleşerek hayatımızı yavaş yavaş mahvettiği…

Hangileri mi?

1. Aynalar

Korku filmlerindeki ürkütücü yansıma sahneleri yüzünden aynaya bakamaz oluruz. Sanki ikinci bakışımızda arkamızda başkası armış gibi hissederiz.

2. Karanlık

Korku filmleri genellikle karanlıkta geçer. Gece çökünce film başlar hayaletler “Ortam karanlık haydi başlayalım.” moduna geçerler. E bizde evdeyken akşam olunca içimizde hep bir ürperti olur. Şu sahne nasıldı?

3. Kuşlar

Bir anda etrafa uçuşan kuşlar felaketin habercisidir. Eskiden “Kuşların okulu paydos olmuş.” yalanı artık sökmemektedir.

4. TV Statiği

TV izlerken bir anda statik oluşması, TRT’nin ilk yayın günlerindeki o karıncalı görüntüsü resmen artık korku saçar. O insan yüzü mü?

5. Cansız Mankenler

O gözler sanki bizi izliyor. A-a, eli mi oynadı ne?

6. Saçlar

Saç görünce kimin aklına o kuyudan çıkan kız gelmiyor ki? Etrafta ne zaman bir saç görsek ya MAMA’daki sahne ya da HALKA filmindeki görüntüler gelir.

7. Kapı Dürbünü

Sanki o minicik delikten bakınca bize doğru dik dik bakan bir göz veya beynimize doğrultmuş bir silah göreceğiz!

8. Sessiz Telefonlar

Biri tarafından takip ediliyor hissi bir anda tavan olur! Kapıda maskeli biri olabilir mi?

9. Solaryum Cihazları

Güzelleşeyim derken kızarma korkusu sarar içimizi. Ya o kapak kapanır ve bir daha açılmazsa?

10. Palyaçolar

Yüzlerindeki boya silinince altından korkunç bir ifadeye sahip seri katil çıkacakmış gibi hissederiz…. Gülüşlerine, kırmızı burunlarına aldanmayız! O boyalar yüzlerindeki yararları örtmek içindir!

11. Çim Biçme Makineleri

Sanki çim biçme makinesi çimlere yatıp güneşlenirken bir anda çalışmaya başlayıp üzerimizden geçecekmiş gibi hissederiz. Değil mi?

12. Elektrikli Testere

Teksas Katliamı’ndan sonra resmen sesinden tiksindik! Ve ne zaman bir yerde duysak hızla koşan yüzü maskeli iri yarı bir adamı arar o gözlerimiz…

13. Balonlar

Havaya doğru süzülen balonlar tamamen dikkatimizi dağıtmak içindir. Onları bir psikopat yukarıya  bırakmıştır ve şu an biz o balonlara bakarken arkamızdan bıçağı saplamak üzeredir.

14. Kapı Gıcırtısı

Uyurken duyduğumuz bir kapı gıcırtısı yüzünden sanki biri  iğne batırmışçasına dikiliriz! Kim var orada?

15. Mısır Tarlaları

Ne varsa şu tarlalarda var! Sanki mısırların arasında korkunç yaratıklar yaşıyormuş, hepsi bir anda halay çekiyormuş gibi hep bir titrektirler. Hey, kim var orada?

16. Yatağın Altı

Gece uyurken sanki yatağın altında biri yaşıyormuş dürtüsüyle uyanıp yatağın altına bakarız. Veya bakamayıp bütün gece diken üstüne gözlerimiz baykuş gibi yatağa gömülürüz.

17. Bebekler

Çaki’yi izleyenler o koca bebeklerden ömür boyu nefret ederler ve asla ama asla çocuklarına bile o boylarda veya ona benzeyen bir bebek asla satın almazlar.

18. Duş Almak

Duş perdesinin arkasında eli bıçaklı bir manyak her an belirmek üzeredir. Bu yüzden hızlıca yıkanırız hem suya da zam geldi…

19. Işıkların Gidip Gelmesi

Ampuldeki küçücük bir titreme bile tüylerimizi diken diken etmeye yeter. Kesin odada bir hayalet var o da statik yapıyor işte! Al işte ya yine yaptı!

What do you think?


Warning: explode() expects parameter 2 to be string, array given in /home/u7404578/public_html/wp-content/plugins/snax/includes/votes/template.php on line 43

Warning: array_merge(): Argument #2 is not an array in /home/u7404578/public_html/wp-content/plugins/snax/includes/votes/template.php on line 43
0 points
Upvote Downvote

Written by Aylin Çınar

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

0 Yorum

Sevgili Yapınca Kankalarına Küsen Adama Cenaze Töreni Düzenlediler

Trafikte Sıkışanlara Moral Olacak Akıllara Zarar Çin Trafiği