in , ,

Kediler ile Köpekler Arasındaki 6 Süper Komik Fark

Bence insanlar, kedi severler ve köpek severler olarak ikiye bölünürler. Mesela ben köpekleri severim; daha sadık olduklarına, gerçek bir arkadaş olabileceklerine, beni daha iyi anlayabileceğine inanıyorum. Köpeğimle uzun yürüyüşlere çıkıp, onunla çimlerde yuvarlanıp oyunlar oynarım.

Ama kediyle böyle şeyler yapamıyorsunuz. Boynuna tasma takıp sokakta gezme fikri bile tuhaf geliyor…

Tabii bu benim görüşüm 🙂 

Kediler ve köpekler arasında benim anlatabileceğimden daha fazla fark var. Bunlardan bir kaçını da Moskovalı bir sanatçı Bird Born harika bir şekilde çizerek hepimizi aydınlatmayı başardı;

Sahiplerinin dibinden ayrılmazlar. Kediler daha çok kucak severler, köpekler sağda solda uyumayı daha çok sever.

kediler-ile-kopekler-arasindaki-fark (6)Sahiplerinin işe gitmedikleri bir günde köpekler bilir ki o gün doya doya gezeceklerdir. Kediler için farklı bir gün değildir, onlar halen evin hakimidir.kediler-ile-kopekler-arasindaki-fark (1)Kendi başlarına oyun oynadıklarında köpekler dozu kaçırınca pişmanlık duyarlar, kediler ise bu durum karşısında pişkinliklerini koruyabilir.kediler-ile-kopekler-arasindaki-fark (2)Akşam uyku vakti gelince köpekler kendi yataklarında uyumayı tercih ederler, kediler sahiplerinin sıcacık yatağında uyumayı daha çok severler.kediler-ile-kopekler-arasindaki-fark (3)Yemek saati gelince köpekler bir kemikle yetinip mutlu olabilir ama kediler bu konuda daha seçicidir. Damak tatları önemlidir.
kediler-ile-kopekler-arasindaki-fark (4)Sahipleri eve gelince köpekler kuyruklarını sallamaktan fırtına çıkarır. Kediler ise vaktin nasıl geçtiğinin farkına bile varmamıştır.kediler-ile-kopekler-arasindaki-fark (5)

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Satranç Ustası Bobby Fischer’ın Gizemli Hayatı Hakkında 20 Gerçek

Angelina Jolie’ye İkizi Gibi Benziyor Diye Ünlü Olan Ballı Kadın