in ,

Karşınızda Yeni iPhone 6s ve iPhone 6s Plus

Apple firması dün yaptığı lansmanda iPhone 6s, iPhone 6s Plus, Apple Pencil, iPad Pro ve yeni Apple Tv tanıtıldı.

Yapılan lansmanda tanıtılan bütün ürünler gerçekten birbirinden başarılıydı. Tabi ki yine iPhone 6s konusunda bir çok değişiklik yapılmış diyebiliriz. Yeni IOS9 ile birlikte tanıtılan telefonda birbirinden güzel özellikleri bizi bekliyor.

3D Touch

Multi Touch’ı dünyaya tanıtan Apple firması 3D Touch ile birlikte daha önce mümkün olmayan bir çok şeyi yapmanız imkan sağlıyor. 3D Touch, ekrana ne kadar kuvvetli bastığınızı algılayarak ona göre işlem yapıyor. Hafiften bastırdığınızda o uygulamada sık yaptığınız özellikler açılıyor biraz daha basarsanız direk içeriğine girebiliyorsunuz.

iphone6s-1

Kameralar

Apple firması iPhone 6 da geliştirdikleri kameranın üzerine tekrar yeni özellikler eklemiş. Artık 6 S serisi telefonlarda 12 MP resim çekebilme, 4K video çekme imkanı ve Live Photos özellikleri gelmiş. Ön kamera içinde 5MP’lik resim çekme imkanı sunuyor. Yeni S Serisi ile birlikte ön kamerada Retina Flash teknolojisi ile birlikte Retina ekranın getirdiği parlaklığı flash olarak kullanarak ön kameradan çekilen resimlerin daha net ve parlak olmasını sağlıyor. Live Photos ile de çekilen resmin öncesi ve sonrasını hareketli ve sesli olarak kayıt eder. 3D Touch’ıbu özellikte aktif olarak kullanarak biraz baskı uygulayarak Live Photos’u görebiliyoruz.

iphone6s-2

Tasarım

Tasarım konusunda  da yeniliklere giden Apple firması telefonun bükülme videolarında ders almışa benziyor. Dış yüzeyinde kullandıkları 7000 Serisi alüminyumdan üretiliyor ve dünyadaki tüm akıllı telefonlarda kullanılan en güçlü cam yüzeye sahip Retina HD ekran ile geliyor. Renk seçenekleri olarak altın, gümüş, uzay grisi ve yeni roze altın.

 

iphone-6s-roze

Apple yeni S serisi telefonlarda bir çok yeni özellikle geliyor. Bu özellikler ile birlikte iPhone 6 serisine talep azalacak gibi gözüküyor. iPhone 6 S serisinin yurt dışı satış fiyatlarıyla sizleri baş başa bırakıyoruz.

iPhone 6s 16 GB fiyatı: 649 Dolar

iPhone 6s 64 GB fiyatı: 749 Dolar

iPhone 6s 128 GB fiyatı: 849 Dolar

iPhone 6s Plus 16 GB fiyatı: 749 Dolar

iPhone 6s Plus 64 GB fiyatı: 849 Dolar

iPhone 6s Plus 128 GB fiyatı: 949 Dolar

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Gerard Depardieu Ülkesini Terk Edeceğini Açıkladı, Haberi Okuyan Türkler Sapıttı

Dünyanın En Büyük Çiçek Festivali, Corso Zundert Festivali ‘nden Mis Kokulu Kareler