in

Karşınızda Lexus Hoverboard Diğer Adıyla Uçan Kaykay

Haziran ayında Lexus’un hoverboard duyurusunun ardından sonunda mutlu haber geldi! Hoverboard artık bir fikir olmaktan çıktı ve Lexus firması tarafından resmen üretildi!

Barselona’daki özel bir parkta sunumu yapılan kaykayın videosu da Youtube’da yayınlandı. Ve üstelik Geleceğe Dönüş filmindeki kaykayın aksine bu kaykay suyun üzerinde de gidebiliyor 🙂

Lexus’un bir yıldan fazla süren çalışmalarının ardından manyetik bir teknoloji kullanarak kaykayı yere ile hiçbir şekilde temas etmeden, hava durmasını sonunda sağlayabildiler.

lexus-hoverboard-bilmiyorsan (2)

Peki Her Yerde Havada Durabiliyor mu?

Maalesef hayır. Kaykayın havada durabilmesi için manyetik bir zemin olması gerekiyor. Videoda gördüğümüz Barselona’daki bu özel parkta, kaykayın havada süzülebilmesi için zemini mıknatıslar ile döşendi.

lexus-hoverboard-bilmiyorsan (1)

Kaykaydan Çıkan Dumanlar da Neyin Nesi?

Hayır, kaykay yanmıyor! Kaykayın yere temas etmemesi için, iç yapısı sıvı nitrojen ile eksi 197 dereceye kadar soğutuluyor.

“Zemindeki manyetik güç ile kaykayın içindeki donmuş süper iletkenler ile çakışınca, zemin ile kaykayın arasında bir mesafe oluşmaya ve korunmaya başlıyor.”

“Bu güç, kaykayın üzerindeki kişinin sürmesi hatta zıplaması halinde bile yer ile temasa izin vermiyor.”

Lexus firmasının bu teknolojisinden sonra uçan arabalar da üretebilir mi acaba diye düşünmedik değil!

Teşekkürler Lexus, bir efsaneyi gerçekleştirdin!

What do you think?


Warning: explode() expects parameter 2 to be string, array given in /home/u7404578/public_html/wp-content/plugins/snax/includes/votes/template.php on line 43

Warning: array_merge(): Argument #2 is not an array in /home/u7404578/public_html/wp-content/plugins/snax/includes/votes/template.php on line 43
0 points
Upvote Downvote

Written by Aylin Çınar

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

0 Yorum

Hamileyken Çene Kanseri Oldu, Çocuğunu Hayatı Pahasına Doğurdu

Çikolata Yemek İçin 9 Harika Neden