in

Kanser Hastası Bir Annenin Ölümünden Sonra Yayınlanan Veda Mektubu

Onu, 4 yaşındaki küçük kızına bıraktığı mektuplarla hatırlıyoruz. 2013 yılında yakalandığı göğüs kanseri ile olan savaşı kaybedeceğiniz öğrenen Heather McManamy, kızının büyürken karşılaşacağı durumlara yardımcı olabilmek için 40 tane mektup yazmıştı. Çok uzaklarda olsa bile, kızının kendisinin varlığını yanında hissetmesini istiyordu.

http://bilmiyorsan.com/kanser-hastasi-bir-annenin-kizina-biraktigi-notlar/

kanser-hastasi-anne-3

Ne yazık ki bir kaç gün önce Heather McManamy vefat etti. Ne kadar zor dönemler geçirse de hep neşesiyle, gülümsemesiyle hatırlamak en büyük dileğiydi. Ve ailesine, dostlarına veda etmeden gitmek ona yakışmazdı.  Vefatından birkaç gün sonra Facebook sayfasında yayınlanmasını istediği bir mektubu eşine bıraktı.

Hello all,I am posting this on behalf of the love of my life. These are her words. Much love to all. – Jeff…

Posted by Heather McManamy on Tuesday, December 15, 2015

 

Eşi de, boğazımızı düğüm düğüm eden o mektubu yayınladı;

“Herkese merhaba. Hayatımın aşkı adına bu mektubu yayınlıyorum. Bunlar onun kelimeleri. Ve onu çok seviyorum.”

Jeff Mcmanamy

“İyi ve kötü bazı haberlerim var, Kötü haber, görünüşe göre ben öldüm. İyi haber ise bu yazıları okuyorsan öbür tarafta wifi var 🙂 Evet bu berbat bir şey…Kelimelerle anlatılamayacak kadar berbat bir şey fakat ben sevgi dolu bir hayat yaşadım, keyifli ve inanılmaz arkadaşlar yaşadım. Açıkçası ben çok şanslıyım, hiç pişmanlığım olmadı. Hayatımı dolu dolu, enerjimin tümünü vererek yaşadım. Hepinizi çok seviyorum ve bu harika hayat için teşekkür ediyorum.

kanser-hastasi-anne-4

Dinin size verdiği huzur ne olursa olsun, bir dine sahip olduğum için mutluyum. Ancak dindar değilim. Lütfen, lütfen, lütfen  Brianna’ya cennette olduğumu söyleme.Bunu söylersen onu terkedip başka yere gittim diye düşünür.  Onun zihninde başka yerde olmayı tercih ettim. Aslında kızımla burada olmak için her şeyi yaptım. Kızım ve seninle burada olmayı tercih ederdim. Doğruyu anlayacağı zamana kadar ona cennette olduğumu söylemeyin. Kafası karışmasın. Cennette değilim çünkü. Buradayım. Sadece berbat vücudum bana sırtını döndü. Benim enerjim, Benim kahkahalarım, Benim aşkım, o inanılmaz anılarımızla buradayım. Lütfen acıma ve üzüntü ile düşünmeyin. Gülümse, çünkü çok eğlendik birlikteyken.

Lanet olsun, insanları üzmekten nefret ediyorum. İnsanların gülmesini ve güldürmeyi her şeyden çok seviyorum. sonumun trajik olduğunu düşünmek yerine sevgi dolu gülücüklerle güzel anılarımızı düşünün. Lütfen Brianna ile olan anılarımızı anlat. Böylece onu ne kadar sevdiğimi bilir. ve onunla daima gurur duyacağımı söyle (burayı havalı ve kalın bir ses tonuyla söyle lütfen) . Onun annesi olmayı hiçbir şeye değişmezdim. Hiçbir şeye. Dünyamıza gelene kadar onunla geçen her anın mutluluk dolu olacağını bilemezdim.

kanser-hastasi-anne-2

Kanserden öldüğümü söyleme. kanser benden hemen hemen her şeyi almış olabilir, ama asla sevgimi alamadı, mutluluğumu sevincimi alamadı. “Hayat ile olan savaşı bazen vahşice rastgele ve adil olmayan bir şekilde kaybederiz.”

Bu lanet olası savaşı ben kaybetmedim. Kanser ile yıllarca bir şekilde yaşadım ve bunu çok büyük bir zafer olarak görüyorum.

En önemlisi Hayatımı inanılmaz kılan ve çok sevdiğim en iyi arkadaşım olan Jeff ‘in sevgisi ile 10 yılımı geçirmek oldu. Gerçek aşk ve ruh eşi diye bir şey varmış. Her günüm neşe doluydu, aşk dolu Jeff hep yanımdaydı. o galiba evrenin en iyi kocası. Benim kanser saçmalığımda, bir çok insan kaçmak isterken o hiç tereddüt etmedi. Hatta en kötü günlerde bile birlikte gülmek için bir yol bulduk. Onu hayattaki her şeyden çok seviyorum, ve ben gerçekten böyle bir aşkın sonsuza kadar yaşamaya devam edecek kadar özel olduğuna inanıyorum. Zaman bu dünyadaki en değerli şeydir ve Jeff ile uzun zamandır hayatımı paylaştığı için minnettarım. Seni seviyorum, Jeff. Bu muhteşemlik ve aşkımız sonucunda hayatımıza Brianna gibi harika birini getirmiş olduğuna inanıyorum.

 

kanser-hastasi-anne-5

Kesinlikle kalbim veda etmeye mecbur. Yapmak zorunda olduğum son şey seni üzüyor,  Zamanla, beni düşüneceğini umuyorum ve gülümse, çünkü nefes kesici bir hayatımız vardı. Google’ dan Fizikçilerin makalelerini bul ve daima sizinle beraber olacağımı bilimsel bir gerçek olduğunu oku. elimden geldiğince (ürkütücü bir şekilde, mümkün) yanında olacağımı biliyorum. Benim dünyam sensin ve kelimelerden daha fazla birlikte geçirdiğimiz her saniye seni sevdim.

Arkadaşlar, hepinizi çok seviyorum ve bu nazik harika hayat için teşekkür ederim. Ve bana böyle inanılmaz bir özen gösteren muhteşem doktorlar ve hemşireler için teşekkür ederim. Bu ekip bana mümkün olan en iyi günleri yaşattı, bundan şüphem yok. Kalbimin derinliklerinden, tüm arkadaşlarıma sağlıklı ve uzun bir hayat diliyorum. Eğer cenazeme giderseniz, lütfen cenazemden sonra bara gidin. Hatta benim için barda dans Partisi yapın. Yaşamın güzelliğini kutlayın bir parti ile. Beni de bilirsiniz partileri kaçırmak istemem. Ve inanıyorum ki bir yolunu bulup orada olacağım.

kanser-hastasi-anne-1

 

Uzun bir veda oldu, görüşürüz. Lütfen bana bir iyilik yap ve her gün bir kaç dakika yanında olduğumu hayal et.

Şunu sakın unutma,  her gün çok önemli….”

aplus

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Günümüzde Kullanılan En Psikopatik 10 Sorgulama Yöntemi

Sema Nedir & Semazen Neden Döner?