in

Kalması Cesaret Gerektiren 5 Perili Otel

Hayaletlerin yaşadığına inanılan bu otellerde kalmak gerçekten de cesaret istiyor.Otel dediğimiz seyahat edenlere uyuyabilecekleri rahat bir yer sağlamalı öyle değil mi ? Ama bazıları huzur içinde uyumuyor olabilir.Okumaya devam et ve ABD’deki bu mekanların gerçekten perili olup olmadığına sen karar ver!

 

HUZURSUZ KASABA ( La FONDA On The PLAZA )

la_fonda

Birçok Amerikalı 19. yüzyılda yeni topraklara ve varlıklı bir yaşama kavuşmak umuduyla batıya seyahat etti.Santa Fe Yolu, öncüler için popüler bir rotaydı.Bu kavgacı Vahşi Batı kasabasında yaşam güvenli değildi ve La Fonda on the Plaza otel kanlı dövüşlere sahne oluyordu.Santa Fe’nin tarihi mekanlarını tanıtan bir turist rehberi ” rivayete göre artık orası hayaletlerin mekanı ” diyor.Siyah paltolu bir adamın otel koridorlarında dolaştığı söylenir.Bazıları da meydanda biz zamanlar kanun kaçaklarının asıldığı yerde sallanan bir adamın gölgesini gördüklerini iddia ediyor

ESRARENGİZ PARK ( STANLEY OTELİ )

The-Stanley-Hotel-photos-Exterior-Hotel-information

1800’lerde insanlar hükümetten ulusal parklar yapmasını talep etmeye başladı.F.O. Stanley ve arkadaşları Stanley’in otelinden belli belirsiz görünen dağları korumayı amaçlıyordu ve 1915’te bu bölge Kayalık Dağları Ulusal Park’ına dönüştürüldü.Bugün Stanley’in ruhunun otelde dolaştığını söyleyenler var.Müzik odasında karısının piyano çaldığını duyanlar da.. Ama bu hayaletler dost canlısı. ” Mekanın iyi bir enerjisi var ” diyor otelin tur müdürü Clay Johnson.

 

ASKER HAYALETİ ( LOGAN INN )

1700’lerin sonunda Amerikan Bağımsızlık Savaşı sırasında Britanya Ordusu ile Amerikan kolonileri arasındaki savaş şiddetlendi.Binlerce birlik New Hope’a kadar geldi.Rivayete göre savaş sırasında ölen bazı askerler şu anda Logan Inn Oteli olan yerin bodrumuna gömüldü.Günümüzde hayalet davulun temposıyla yürüyen bir askerin hayaletini gördüğünü söyleyenler var.Bazıları da ruhlara dair bir işaret olduğuna inanılan parlak beneklerin koridorlarda dolaştığını iddia ediyor.

 

logan_day_2

 

RUHLAR HASTANESİ ( MARSHALL HOUSE )

Amerikan İç Savaşı Generali William T. Sherman 1864’te Georgia’da Federasyon birliklerini yönetiyordu.Savannah’a vardıklarında Marshall House Oteli’nde bir hastane kurdular.Otel temsilcisi Charles Stewart ” O dönemde ölenlerinin ruhlarının hala burada olduğu söylenir ” diyor.Bazı ziyaretçiler kapı kollarının tıkırdadığını söylüyor.Cüzdanları çalınıyormuş hissiyle uykularından uyananlar da var.14x7-06151217

 

YÜZEN ORDU ( QUEEN MARY )

R.M.S. Queen Mary 2.Dünya Savaşı sırasında ABD’li askerleri Kuzey Atlantik Okyanusu’ndan Avrupa’daki savaş alanlarına taşıyordu.İrlanda açıklarında başka bir gemiyle çarpışıp yüzlerde insanın ölümüne sebep olduğunda, gerçek bir trajedi yaşandı.Bugün gemi otel olarak kullanılıyor.Bazı misafirler çarpışma esnasında gürültüyü ve kaza kurbanlarının ürkütücü çığlıklarını duyduğunu iddia ediyor.

 

the-queen-mary

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Written by Niyanna

Henüz 19 yaşında, edebiyat bağımlısı, doğa hayranı, uzay meraklısı, şiirle nefes alır, kahveyle uyur.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

0 Yorum

Organik Sebzelerde Saklı Hazineler

Kilo Vermeye Teşvik Etmek İçin Photoshop ile Zayıflatıldılar