in

Kadir Gecesi Telefonunuza Gelecek Olan En Destansı 7 Mesaj

Bugün Kadir Gecesi. İslam dininde bin aydan daha hayırlı olan gece…

Ramazan’ın sonuna yaklaşırken, süresi kesin olarak bilinmeyen bu kutsal gün için dua ve tövbelerin kabul olduğu gün derler,  yani bilginize.

Kadir Gecesi’nin bir geleneği vardır. Eskiden toplu mesaj yolu ile gönderilen Kadir Gecesi hakkındaki özlü sözlerle dolu mesajlar şimdi toplu olarak Whatsapp’tan gönderilmektedir.

Bu mesajı okurken gözleriniz yorulur, beyniniz yorumlamaya çalışır. Aslında anlatılmak istenen tek kelime vardır. “Hayırlı Geceler Olsun. Kadir Geceniz Mübarek Olsun.”

kadir-gecesi

Bu mübarek gecenin bir geleneği olan en destansı 7 özlü mesajı;

1. Borçlarımızdan, ceza ve günahlarımızdan kurtulmak için bu gece dua edelim Allah affeden ve bağışlayandır, unutmayalım Eller semaya kalkıp, yürekler bir atınca bu gece, gözler sevinç yaşlarıyla dolacak Kadir Geceniz mübarek, dualarınız kabul olsun.

2. Bugün Peygamber efendimizin doğduğu gündür. Peygamber efendimiz yılında rebiül evvel ayının gecesi doğmuştur. Her yıl bu günde Müslümanlar peygamberimizin dünyaya gelişini dualarla anarlar. Bu gece eller semaya kalkar, yürekler yaratana onun için açılır. Kandiliniz mübarek olsun.

3. Kadir Gecesi değer gecesidir, Allah tarafından değerli kılınmış bir gecedir Kadir Gecesi bin aydan daha hayırlıdır Bu gece bir ömürden daha hayırlıdır Ellerin açıldığı, gözlerin dualarla yaşardığı, kalplerin okşandığı Kadir Gecesinde bütün insanların günahlardan uzaklaşıp tövbelerinin kabul edilmesini niyaz ederiz Allah tüm inananları iman yolundan ayırmasın.

4. Allah”ın nimet, rahmet ve mağfiretinin müminlere bol bol ihsan edildiği gece manasına gelen Kadir Gecesi”nde, bir yıllık yaşantımızı, ibadetlerimizi ve iyiliklerimizi iyi düşünecek ve ona göre hayatımıza çekidüzen vererek samimi bir teslimiyetle nefis muhasebesine gireceğiz Bu gece hayırlı bir gece, yüreklerimiz ibadetle çarpsın, gönüllerimiz bir olsun Kadir geceniz mübarek olsun!

5. Kɑlbi zengin olɑn kimse de ne kɑdɑr fɑkir olsɑ herkesin nɑzɑrındɑ muhteremdir. Kɑdir Gecesi değer gecesidir, Allɑh tɑrɑfındɑn değerli kılınmış bir gecedir. Kɑdir Gecesi bin ɑydɑn dɑhɑ hɑyırlıdır. Bu gece bir ömürden dɑhɑ hɑyırlıdır. Ellerin ɑçıldığı, gözlerin duɑlɑrlɑ yɑşɑrdığı, kɑlplerin okşɑndığı Kɑdir Gecesinde bütün insɑnlɑrın günɑhlɑrdɑn uzɑklɑşıp tövbelerinin kɑbul edilmesini niyɑz ederiz. Allɑh tüm inɑnɑnlɑrı imɑn yolundɑn ɑyırmɑsın.

6. Bu gece bin aydan daha hayirli olan Kadir gecesi. Kulun Rabbine yakin olduğu gecelerin en önemlisi? Kendisine dua edenleri geri çevirmeyen, günahlari bağişlayan, her şeyi bilen, gören ve duyan Yüce Allah tüm dualarimizi kabul etsin.

7. O gece boyunca melekler, Rablerinin izniyle ölü canlara hayat taşimak için bölük bölük inerler; her çeşit bariş, huzur, saadet ve güven taşirlar… ta şafak sökünceye dek!.. Bu mübarak ve kutlu Kadir Gecesinde Allah dualarinizi kabul etsin.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Written by Ecem Ü.

Hayallerinde yükseklere tırmanmak için asansör bekleyenlerden misiniz?

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

0 Yorum

Ali ismail Korkmaz ‘ı Sevgiyle Anıyoruz

Yeni Nesil Hazine Avcılığı Geocaching