in ,

Kadınların Hoşuna Giden Erkeklerdeki 10 Çekici Özellik

Pink Bra

Çekicilik sizin için nasıl bir anlam taşır? ilk görüşte bir kadının/erkeğin nesi dikkatinizi çeker?

Herkes burada bir yana dağılır çünkü genelde “çekicilik” kavramı herkes için aynı nitelikleri taşımaz.

Kadınlar bu konuda epey seçici olabilir; sakallı erkeklerden hoşlananlar olduğu gibi sinek kaydı tiplere bayılanlar da vardır.

21-30 yaşları arasındaki kadınlar ile yapılan bir anket sonucu ortaya bu 10 madde çıkıyor;

1 – Hoş Kokan Erkekler

Hoş dediysek kolonya veya şahsen oda kokusu olarak bile kullanılmaması gereken deodorantlar değil. Fresh veya nadir hoş parfümler kadınların çok hoşuna gidiyormuş.

2 – Bakımlı Eller

Tırnakları yamuk yumuk, taş gibi nasır bağlamış erkek elleri kimsenin hoşuna gitmez. Çoğu kadın erkeklerin ellerine bakar. Bu yüzden sağlıklı eller kadınlara çok çekici gelir.

3 – Temiz Dişler

Sararmış, araları yemek artıkları ile dolu bir adamı bırakın öpmeyi, onunla gülmeyi bile kimse istemez. Kadınlar temiz ve bakımlı dişler ister.

4 – Bakımlı ve Şık

Sinek kaydı seven kadınlar olduğu gibi sakalları erkekleri de kadınlar epey çekici buluyor. Ancak öyle kabasakal gibi ortada dolaşan, sanki ıssız adada kalmış gibi bir tipten kimse hoşlanmaz. Yağlanmış, tel tel saçlar da kocaman bir eksidir!

5 – Stil Çantalar

Kadınlar nasıl kendi çantalarına önem veriyorsa erkeklerin de çantalarını şöyle bir süzerler. Öyle dede modeli, parlak deri veya naylon dandik çantaların pek çekici geleceğini sanmıyorum. Şık, cool, stil çantalar bir erkeğin zevkli olduğunu gösterir ve bu çok önemli bir etkendir.

6 – Tutkularından Söz Edenler

Güçlü bir erkek her daim çekicidir. Ancak bu güç sadece kastan ibaret değil, tutkuların tavan etmiş olması da anlamını taşır. Hedefleri peşinde koşan başarılı ve güçlü erkekler kadınlar için büyük bir artı demektir.

7 – Göz Teması

Konuşurken gözlerinin içine bakan erkeklerden kadınlar çok etkilenebilirler. Gözlerini kaçıran, utangaç erkekler güçlü bir “erkek” sembolü taşımadığı için baştan kaybetmiş demektir.

8 – Kültürel

Kitap okuyan, genel kültürü yerinde, konuşmayı bilen ve argo sözcüklerden kaçınan erkekler kadınlara ansiklopedi gibi gelir ve bir an önce okumak isterler.

9 – Sanat Meraklısı

Çoğu kadın, özellikle müzikle ilgisi olan sosyal sanat meraklılarına ilgi duyar. Camlarının altında kendilerine her an serenat yapacak biri fena mı olur? Ya da ona nasıl piyano çalınacağını öğretecek, yada davullara nasıl vurulacağını gösgerecek bir erkek…

10 – Kendi Gibi

Yapmacık hareketlerden uzak; doğal, esprili, rahat, kendine güvenen ve sosyal tipler her zaman değerlidir. Bir çocuk gibi marka meraklısı, asosyal, bencil ve zevksiz tiplerden kimse hoşlanmaz…

Ancak kalbi güzel olan erkek hepsinden ötedir…

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

30 Aralık 2016 İstabul’daki Konser Listesi

Sosyal Medya Bağımlısı Olduğunuzun 10 Acı Ama Gerçeği