in ,

Kadın Gezginlerin Tek Başına Güvenle Gidebileceği En Güvenilir 12 Ülke

Tek başına seyahat etmenin tadı da bir başkadır. Fakat “kadın başına” gezmek her ülke de güvenli bir seçenek olmayabilir. Bu durumda suç oranı düşük ülkelerde gezinmek mantıklı bir davranış olacaktır.

Şimdi sırt çantanızı ve selfie çubuğunuzu alın ve bu ülkelere doğru güvenle yola çıkın;

gezginler-bilmiyorsan

1. Kanada

kadin-tek-gezilecek-yerler (1)

Dünyanın en insan canlısı olarak bilinir Kanadalılar. Suç oranının düşük olduğu, tek başına güvenle gezilebilecek olan ama hafif soğuk olabilecek bir ülkedir. Buraya gidiyorsanız kalın giyinmeyi unutmayın. O yakışıklı başbakana da benden selam söyleyin kızlar!

2. İzlanda

kadin-tek-gezilecek-yerler (11)

Muhteşem manzalara sahip, benzersiz  bir amosferi olan İzlanda bir kadının tek başına güvenle gezebileceği ülkelerden biri. Gece hayatında çılgınca eğlenebilir, buzullara tırmanıp, gölcüklerinde yüzebilirsiniz.

3. Yeni Zelanda

kadin-tek-gezilecek-yerler (10)

Yeni Zelanda macera dolu bir ülke. Burada eğlenecek pek çok şey bulunuyor. Minik uçaklarla ülkeyi tepeden görüp, uzun yürüyüşler yapabilir, paragliding ile adrenalini tavan edebilirsiniz. Bir kadın için hem güvenli hem de macera dolu bir ülke.

4. İskandinavya Ülkeleri

kadin-tek-gezilecek-yerler (9)

İsveç, Danimarka ve Norveç dünyanın güvenli ülkeleri arasında ve refah seviyesi en yüksek ülkelerden biri. Bir kadının güvenle gezebileceği bu üç ülkenin biraz cep yaktığınıda hatırlatmak gerek. Ayrıca Danimarka dünyanın en mutlu ülkesi olduğunu da belirtelim!

5. Tayland

kadin-tek-gezilecek-yerler (12)

Tayland bir kadının tek başında güvenle gezebileceği egzotik bir ülke. Sahilleri, yemekleri, manzaraları derken insanı kendisine hayran bıraktıran muhteşem bir yer.

6. Kosta Rika

kosta-rika-ucak-bileti-kosta-rika-ucak-bileti-fiyatı
kosta-rika-ucak-bileti-kosta-rika-ucak-bileti-fiyatı

Kosa Tika denilince akla ilk dev dalgaları ve sörfçüleri gelir. Sörf tutkunuz olmasa da o dev dalgaları görmeye değecek bu güvenli ülkede safari yapabilir, pırıl pırıl denizinde yüzüp bembeyaz kumundan da kale yapabilir.

7. Irlanda

kadin-tek-gezilecek-yerler (7)

İrlandalı insanlar paylaşımcı, mutludur. Ama birasını asla sizinle paylaşmazlar. Bu ülke tam da tek başına ziyaret edilmesi gereken huzur dolu, yem yeşil bir yer. Kasabalarını gezerek bile hayretlere düşebilirsiniz.

8. Hollanda

kadin-tek-gezilecek-yerler (6)

Hollanda, özellikle Amsterdam özgürlüğü ve rahatlığı ile bilinen bir ülkedir. Kötü şöhreti olmasına rağmen tek başına güvenle gezilebilecek muhteşem bir yer.

9. Bali

kadin-tek-gezilecek-yerler (5)

Bali, sırt çantalı gezginlerin akın ettiği bir kültüre sahiptir. Özellikle kadınlar burada güvenle tek başlarına gezebilirler. Fiyatları da çok uygun olduğu için rotaya eklenmesi gereken bir ülkedir. Bali, romantizm doludur!

10. Singapur

kadin-tek-gezilecek-yerler (4)

Singapore, Asya’nın en güvenli ülkelerinden biridir. Küçük olmasına rağmen pek çok imkan sağlamaktadır. Ancak epey pahalı olduğunu hatırlatalım.

11. Güney Kore

kadin-tek-gezilecek-yerler (3)

Güney Kore insan canlısı bir ülkedir. Muhteşem bir yaban hayatı, yemyeşil ormanları, kültürlü insanları ile Güney Kore tam bir cennet! Ayrıca fiyatları da çok uygun olduğu için uzun süre konaklayabilirsiniz.

12. Avusturya

kadin-tek-gezilecek-yerler (2)

Avusrutya, Avrupa’nın  güvenli ülkelerinden biridir. Alp’lerde kayak yapıp doyasıya eğlenebilirsiniz. Muhteşem kahvelerinden içmeden dönmek olmaz.

Yazar Yorumu:

Şahsen gezmeyi çok seven bir insan olarak tek başıma seyahate çıkacağım zaman o şehrin ne kadar güvenli olduğunu merak edip araştırırm. Fakat bu şehirleri topluca öğrendiğim iyi oldu. Çünkü maalesef bazı ülkeler tek başına gezilemeyecek kadar tehlikeli… Özellikle tek başına gezinen bir kadın kolayca hedef olabiliyor. Bu yazıdaki amacım bir kadını “tek başına” bu ülkeler haricinde gezemeyecekmiş gibi göstermek değil en azından güven içinde içimiz rahat gezebileceğimiz ülkeleri tanıtabilmekti. Umarım işinize yarar 🙂

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Written by Ecem Ü.

Hayallerinde yükseklere tırmanmak için asansör bekleyenlerden misiniz?

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

0 Yorum

Bodrum Katında Bulunan 18. Yüzyıla Ait Korkutucu İskeletler

Çorapla mı Uyursun Çıplak Ayak mı? Bu Durum Kişiliğini Nasıl Anlatıyor?