in

J.R.R. Tolkien’in Yeni Kitabı “The Story of Kullervo” Satışa Hazır

Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit üçlemeleri ile hayatımızda yepyeni sayfalar açan J.R.R. Tolkien’in  tamamlamaya fırsat bulamadığı “The Story of Kullervo” isimli kitabı raflarda yerini almaya hazır.

kullervo

Kitabın ana karakteri Kullervo ve trajik bir hikayesi var. Babasını öldüren, annesini kaçıran ve kendisini de henüz bir çocukken üç kez öldürmeye çalışan kara büyücü Untamo ’nun çiftliğinde büyüyen Kullervo, ikiz kız kardeşi Wanona ve onu koruyan sihirli güçleri olan kara köpek Musti haricinde yalnızdır. Kullervo kölelik için satıldığında, büyücüden intikamını almak için yemin eder ancak öğrenecektir ki; intikam anında bile kaderin zalimliğinden kaçış yoktur.

 

kullerv2

The Story of Kullervo”  yazarın ilk eserleri arasında. 1914 yılında yazmaya başlamış ama tamamlanmamış bir kitaptır. Tolkien uzmanı yazar Verlyn Flieger tarafından düzenlemiştir.  The Story of Kullervo’ nun ilk baskısını 2010’da Tolkien Studies: Volume 7’de yayınlamıştır.İçeriğinde “Yüzüklerin Efendisi” serisinden aşina olduğumuz evren ve karakterler bulunuyor.

Kitabın 27 Ağustos’ta Harper Collins tarafından yayınlanacak olan kitabın ön siparişleri başladı. “Amazon

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Vodafone Arena İnşaatında Tarih Bilgisi Tazeleyen Uyarı Levhaları

Bu Yıl Yaşanan İkinci G-Max Kazası