J.R.R. Tolkien’in Yeni Kitabı “The Story of Kullervo” Satışa Hazır


Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit üçlemeleri ile hayatımızda yepyeni sayfalar açan J.R.R. Tolkien’in  tamamlamaya fırsat bulamadığı “The Story of Kullervo” isimli kitabı raflarda yerini almaya hazır.

kullervo

Kitabın ana karakteri Kullervo ve trajik bir hikayesi var. Babasını öldüren, annesini kaçıran ve kendisini de henüz bir çocukken üç kez öldürmeye çalışan kara büyücü Untamo ’nun çiftliğinde büyüyen Kullervo, ikiz kız kardeşi Wanona ve onu koruyan sihirli güçleri olan kara köpek Musti haricinde yalnızdır. Kullervo kölelik için satıldığında, büyücüden intikamını almak için yemin eder ancak öğrenecektir ki; intikam anında bile kaderin zalimliğinden kaçış yoktur.

 

kullerv2

The Story of Kullervo”  yazarın ilk eserleri arasında. 1914 yılında yazmaya başlamış ama tamamlanmamış bir kitaptır. Tolkien uzmanı yazar Verlyn Flieger tarafından düzenlemiştir.  The Story of Kullervo’ nun ilk baskısını 2010’da Tolkien Studies: Volume 7’de yayınlamıştır.İçeriğinde “Yüzüklerin Efendisi” serisinden aşina olduğumuz evren ve karakterler bulunuyor.

Kitabın 27 Ağustos’ta Harper Collins tarafından yayınlanacak olan kitabın ön siparişleri başladı. “Amazon

 

Bi' Tepki Ver Bakalım
Çok Fena Çok Fena
0
Çok Fena
Nasıl Ya? Nasıl Ya?
0
Nasıl Ya?
Iyyy Iyyy
0
Iyyy
Komik Komik
1
Komik
Süpper Süpper
0
Süpper
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
Budur Budur
0
Budur

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hesabın Yok mu?
Kayıt Ol

Şifreni Sıfırla

Back to
Giriş Yap

Kayıt Ol

Back to
Giriş Yap
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Poll
Story
List
Meme
Image