in ,

İstanbul’un En İyi Yeni Nesil Hamburgerin 7 Adresi

Fast food zincirlerinde yediğiniz hamburgerlerin aslında hamburger olmadığını anlayacağınız İstanbul’ un en iyi yeni nesil hamburgercileri…

1. Burger Lab

200 gramlık burger köftelerinin kıyması zırhla çekiliyor. Et olarak yerli düve kullanılıyor. Etin içinde baharat olarak sadece tuz ve karabiber var. Hamburger Çeşitleri: Classic, Cheesy, Mad Burger, Lab Burger, Crack, Olivy, Hand Made, Soujouk, Iceburger. Şubeler: Karaköy, Akmerkez, Ataşehir.

hamburger_1

2. Virgina Angus

Hamburger köftelerinin 120,200 ve 240 gramlık seçenekleri var. Etler özel çapraz döküm ızgarada pişiyor. Virgina Angus burgerlerine Türkçe isim verebilenlerden. Hamburger Çeşitleri: House Burger, Köfte Burger, Cheese Burger, New York Burger, Virgina Burger, Lokum Burger, Mini Trio Burger. Şubeler: Eminönü ve Nişantaşı.

hamburger_2

3. Shake Shack

Son 10 yılın Amerikan hamburger devrimi bu topraklara da sıçradı. Burgerin ekmeği özel yapım patatesli ekmek, etleri ise angus eti. Hamburger Çeşitleri: Shack Burger, Shrom (Vejeteryan Burger), Shack Stack, Cheeseburger, Hamburger, Shake Shack Chicken Sucuk. Şubeler: Tünel, Akasya Avm, Kanyon, İstinye Park.

hamburger_3

4. Mano Burger

Türkiye’ye yeni nesil hamburger anlayışını ilk getiren işletme diyebiliriz. Tünel’de ilk açıldığı zaman o kadar popüler oldu ki o bölge şu anda hala burgerci kaynıyor. Hamburger Çeşitleri: Mano, Ottoman, Ventura, Oxnard, Camarillo, Chicken, Fish. Şubeler: Asmalımescit, Caddebostan, Nişantaşı City AVM, Galatasaray, Batı Ataşehir.

hamburger_4

5. Baltazar

Tophane’nin değişen yüzü ile birilkte yeme alışkanlığı da değişti. Paris Combo Burger en çok hit alanlardan. Burada kasabımız bir kadın: Demet hanım. Hamburger Çeşitleri: House, Baltazar, Texas, Lokum, Paris Combo, Blue Cheese Burger, Köfte Burger Şubeler: Karaköy.

hamburger_5

6. Biber Burger

Sos ve peynirleri ile benzerlerinden ayrılıyor. Ayrıca masanıza patatesle beraber Edirne’dekine benzer kurutulmuş biberler servis ediliyor. Hamburger Çeşitleri: Biber, Romesco, Amarillo, Louis, Rokfor Şube: Beşiktaş.

hamburger_6

7. Burger Joint

Etleri Bebek Kasap’tan temin ediliyor. Antrikot, dinlendirilmiş dana pirzola, dana kaburga ve dana döş karışımı. Soslardan çok etin lezzeti ön planda. Hamburger Çeşitleri: Original, Cheese, New Yorker, New Yorker with Cheese, Mexicana Şubeler: Beşiktaş, Bebek.

hamburger_7

kaynak: http://harbiyiyorum.com/istanbulda-yeni-nesil-hamburger-yiyebileceginiz-en-iyi-7-mekan-2014/

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Bekarlık Sultanlıktır Sözünün Kanıtı Dünyanın En Zengin 10 Bekar Erkeği

24: Legacy ve Prison Break Dizilerinin Can alıcı Yeni Tanıtımları