in ,

İstanbul’daki En İyi 10 Evden Kaçış Oyunu

Evden kaçış oyunları Dünya’da uzun yıllardan beri olan fakat Türkiye’de 2014 yılının ortalarında popüler olmaya başlamış ve bu gün inanılmaz popüler olan bir oyun türüdür.

Evden kaçış oyunlarında mekanlara göre farklı konsept ve senaryolar ile oynanmaktadır. Minimum 2 kişi ile oynanır. Sizlere İstanbul’da yer alan evden kaçış oyunlarının ilk 10’nu sizler için listeledik.

1- Tuzak – Büyük Soygun Evden Kaçış Oyunutuzak-evden-kacis

 

Ekibini topla… Bankayı soy…
Polislere yakalanma!
Bir saatin var…
Kaçabilecek misin?
İnternet Sitesi

2- Escape İstanbul Top Secret Evden Kaçış Oyunu
EscapeIstanbul2-823x420

ABD Büyükelçisi’nin gizli çalışma odası… Ölü bir sekreter… Kayıp bir Büyükelçi… Henüz terör örgütlerinden olayı üstlenen yok. Olay çözülmeden basına sızması an meselesi…

İnternet Sitesi

3- Istrapped Ressam Sevilay Evden Kaçış Oyunu
ıstrapped

ISTrapped’in beklenen yeni deneyimi! Ama ben Kütüphaneci Ziya’yı oynamadan gelsem olur mu? Olur. Tamamen bağımsız ve farklı bir deneyim mi yani? Evet.

İnternet Sitesi

4- Paranoya – Ziyaretçiler Evden Kaçış Oyunu
ParanoyaOyunu5-823x420

Keman virtüözü bir babanın ve ressam bir annenin tek çocuğu… Notaların çığlıklara karıştığı bir evde büyüdü . Çocukluğundan annesinin hıçkırıkları , babasının öfkesi yükselirdi ne zaman düşünse… Yalnız bir çocuktu Pin.

İnternet Sitesi

5- Korku Kapanı Gerçek Kaçış Oyunu
korku-kapani

Biz diğer alemlerdeniz …
Biz onlar diye bilinenleriz …
Biz heryerdeyiz , biz hiçbiyerdeyiz …
Biz nefesinde , biz gölgende , biz kalbinin attığı yerdeyiz …
Biz kim miyiz? Gel de gör!

İnternet Sitesi 

6- Haunting House Game Evden Kaçış OyunuHauntingHouseGame2-823x420

 

 

 

Çocukluğunu hatırlar mısın?
Bir çoğumuzun bilinç altında vardır.Aslında eğlenmek için icad edilmiş,başlangıcı nereye dayandığı bilinmeyen kıyafet değiştirerek eğlendirme kültürü günümüze PALYAÇO olarak yansımıştır.

Onlar bizi eğlendiriyor mu? Yoksa korkutuyor mu?

İnternet Sitesi

7- Excape Gri Gölge Gerçek Kaçış Oyunu
Excape5-823x420

Grup olarak yapılan klasik aktivitelerden sıkıldıysanız EXCAPE Gerçek Evden Kaçış Oyunu size, arkadaşlarınız ve ailenizle birlikte eğlenceli vakit geçirebileceğiniz eşsiz bir deneyim sunar.

İnternet Sitesi

8- Görevin Gerçek Kaçış Oyunu
Gorevin3-823x420

Bulmaca Evi’nde tüm senaryosu bize ait olan gerçekçi bir hikaye örgüsünü yaşayacaksınız. Arkeolog olan büyük ablalarının muhafaza ettiği değerli aile yadigarını arayan 4 kardeşin hikayesini kurguladık.

İnternet Sitesi

9- Purgatory Evden Kaçış Oyunpurgatoryu

Tarih 1950’ler. Ailelerinin gururları , biri doğum uzmanı diğeriyse beyin cerrahı iki kardeş. Birbirlerinin en büyük düşmanı ama aynı zamanda tek dostuydular. Bazen zeka, gebe olduğu o Tanrısal arayışın esirine dönüşebilir hatta ölümün de ötesine götürebilir. İkiz kardeşlerin öyküsündeki sırları öğrenmeye hazır mısın ?

İnternet Sitesi

10- “Kusursuz Kaçış” Evden Kaçış Oyunu
KusursuzKacis_Slider1-823x420

Kurguladığımız senaryoda seni 1900’lü yıllara yolculuk yapmaya davet ediyoruz, Halka filminden uyarlamalarla gerilim yaşayacağın bu atmosferde kendini 1 saat boyunca farklı bir dünyada hissedeceksin.

İnternet Sitesi 

Not: Sıralama yenigorev.com internet sitesinden alınmıştır.

Comments

Leave a Reply
  1. Evden Kaçış oyunları 2013 yılından beri ülkemizde sanırım 2015 yılı itibari ile de yükselişe geçti ve bu yıl neredeyse tüm oyunevleri evrimlerini tamamladı. Kimisi sektörü bıraktı kimisi de sıkı sıkıya tutundu ve senaryolarını yenileyip, oyunun daha eğlenceli ve akıcı olması için çaba harcadı. Tüm Evden Kaçış oyunlarını adresinden takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

23 Sanatçının Sesini Birebir Taklit Edebilen Yetenekli Genç Adam

Pekin, Hava Kirliliğini Önlemek İçin 2.5 Milyon Arabayı Trafikten Men Etti