in

İnsanoğlunu Ölümsüz Yapabilecek 10 Teknoloji

GEN TERAPİSİ

Bilim adamları bir örümceğin ağını oluşturması için gerekli olan proteinle bizim cildimizi oluşturan proteini birleştirerek bize adeta kurşun geçirmez bir cilt vermeyi düşünüyorlar.

Bunun gibi diğer hayvanların da genlerini anlamaya çalışıyorlar.Böylelikle insanlara ekleyip bize kaybolan organlarımızı yenileme ve hastalıklarla mücadele etme yeteneklerini vermeye çalışıyorlar.

GENÇLİK HAPI

Tahmini olarak 2018 yılında insan hücrelerini daha uzun süre boyunca genç tutacak bir hap çıkacakmış.Bu hapın adı Sirtuin1.Görevi, yaşlanmaya karşı enzimi tetikleyerek insan hayatını %15 oranında uzatmayı başarabilmek.

METAMATERYAL BİYOLOJİSİ

Metamateryal mikroskopik yapılarla üretilmiş yapay materyallerdir. Biyonik organlar oluşturarak bizlerin daha iyi görmemizi yada daha güçlü olmamızı sağlayabilirler.

GEÇİCİ ÖLÜM

Bilim adamlarının yaptığı bir deney de şöyle : 10 hastayı 2 saat süresinde klinik olarak ölü durumunda dondurup daha sonra tekrar hayata döndürmek.Ve evet bunu başardılar.Bu teknik bizleri uyku modunda yüzlerce yıl tutmaya yarayabilir.

KALP YAZICISI

10 yıl içerisinde yeni bir kalp yapmanın mümkün olacağı söylense inanır mıydınız ? Bilim canavar  gibi işlerken ve durmak bilmeden çalışırken inanmamanız hata olur.3 boyutlu yazıcılarla yağ ve kolajen kullanılarak kalp yazdırmak mümkün olabilir.Bu,  kalbimizi yenisiyle değiştirerek bize onlarca yıl daha yaşam kazandırabilir ! ( Bu arada geçtiğimiz yıllarda 3 boyutlu yazıcıyla omurga yapıldı ve ameliyat başarılıydı ! )

ÜRETİLMİŞ KAN

Kan üzerine araştırma yapan bilim adamları, kök hücreden yeni kan hücresi yapmayı başardılar ! Asıl şaşırtan yanı ise fabrikalarda üretilebilir olması ! Düzenli bir şekilde kan değişimi insanlara fazladan 50 yıl kazandırabilir.


MOLEKÜLLERİ DEĞİŞTİRMEK

Bu çok ama çok ilginç bir yöntem.Şu ana kadar insanlara uygulanmadı ancak insülin ve besin sinyallerini bloklayan moleküller üretmek laboratuvar ortamında kurtların yaşam süresini arttırdı.İnsanlara başarılı bir şekilde uygulanabildiği takdirde insan hayatını tam tamına 500 yıl arttıracak !

YEDEK ORGAN ÜRETME

Bilim adamları laboratuvar ortamında insanlardan gelen hücreleri kullanarak insan organlarını klonyalabiliyorlar. Şu ana kadar vajina ve burun deliği üretmeyi ve başarılı bir şekilde hastalara nakletmeyi başardılar. Diğer organlarımızı da sürekli bir şekilde değiştirebiliriz.Süper ötesi değil mi ? İnsanlığın ilerlediği nokta ve daha göremeyeceğimiz niceleri…

 

NANOTEKNOLOJİ

İşte hepimizin ismini az çok duyduğumuz nanoteknoloji yine karşımızda.Bu teknolojiyle üretilen kıyafetler bir dönem internet sitelerini kasıp kavurdu.Leke tutmayan ayakkabılar,tişörtler vs.Gerçekten de bu teknoloji doğru kullanıldığında sonuçlar harika olabiliyor.

2050 yılında kendini kopyalayan nanorobotlar vücutlarımıza girmeye hazır olacaklar. Hasarlı hücreleri onarıp hastalıklarla savaşarak bizi pratikte ölümsüz yapabilirler.

ROBOT AVATARLAR

Bilim adamları ve mühendislere göre gelecek on yılda bizim robot kopyalarımızı yapmak mümkün olacak. 2045 yılında ise dijital kopyalarımızı ve beynimizi bu robotlara yükleyerek pratikte ölümsüz olabileceğiz. ( Bu kopyalamada kötü anıların da yok edileceği garantisi verilirse neden olmasın değil mi 🙂 )

 

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Seneler Geçsede Her Duyduğumuz Kahkaha Attıran Kemal Sunal Replikleri

İlk Randevuda Yapılmaması Gereken 9 Hata