in

İngiltere’ de Herkesi Şoka Sokan Robot Reklamının Ardındaki Gerçek

http://bilmiyorsan.com/wp-content/uploads/2015/05/robot_reklam_3.jpg

İngiltere televizyonlarında yayınlanan reklamda evlerinize alabileceğiniz insan görünüşlü robot tanıtıldı. 30 saniyelik bu reklamı izleyenler ortalığı ayağa kaldırdı.

robot_reklam_3

Sally adındaki bir robotun ev işlerinizde, çocukların bakımında size nasıl yardımcı olacağı anlatılıyordu. Reklamda “Ailenizden biri” olarak tanımlanan Sally’ nin görüntüsü insandan farksız.

robot_reklam_2

Persona Synthetics isimli şirket tarafından yayınlanan reklamın sonunda, yakında nsan robotların satışa çıkacağını duyuruyordu.

Ve reklam amacına ulaştı. Reklamın yayınlandığı Salı günü, Google’da şirketin adı 100 binden fazla aratıldı. Ve şirketin web sitesini yarım milyon ziyaretçi tıkladı.

Reklamın ardındaki gerçek ise Channel 4’te yayınlanmaya başlayacak olan “Humans” adlı bir dizinin tanıtım kampanyasının videosuydu.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Bugün Gitarlar BB. King İçin Sustu…


Notice: Trying to get property 'ID' of non-object in /home/u7404578/public_html/wp-content/themes/bimber/includes/post.php on line 1009

Notice: Trying to get property 'ID' of non-object in /home/u7404578/public_html/wp-content/themes/bimber/includes/plugins/media-ace.php on line 128

Bentley, iPhone 6 ile Kısa Film Çekti