in

İngilizce Bilenin 9 Farklı Dili Ne Kadar Sürede Öğrenir?

İngilizce dünyanın ortak dili olarak bilinir. Dünyada 335 milyon kişi akıcı şekilde İngilizce konuşmaktadır.

Herkesin birbirleriyle anlaşmaya çalıştığı bir dil olan İngilizce, sıkı bir çalışma ile 6 ay içerisinde genel olarak kavranabilecek bir yapıya sahiptir.

Emin olun, Türkçe dili çok ama çok daha zordur.

Ancak günümüzde tek dil bilmek yetmiyor. Özellikle iş hayatında artık İngilizce’yi zaten bilmeniz gerekiyormuş gibi farklı bir dil daha biliyor musunuz diye sorgulayabiliyorlar.

Bir dil daha öğrenmek için geç sayılmaz…

İngilizce’yi biliyorsunuz, diğer dilleri öğrenmeniz ne kadar vaktinizi alır dersiniz?

farkli-diller

Birlikte bakalım;

İspanyolca – Kolay

İngilizce dilini biliyorsanız İspanyolca’yı öğrenmeniz yaklaşık 22 haftanızı alacaktır. Dünyada 414 milyon İspanyolca konuşan insan vardır.

Portekizce – Kolay

Portekizce dili de tıpkı İspanyolca gibi kolay şekilde öğrenebilir. 22 haftalık bir çalışma ile sizde Portekizce konuşabilirsiniz. Dünyada toplam 203 milyon bu dili konuşan insan vardır.

Cava Dili – Orta

Dünyada Cava dilini konuşan 84 milyon insan vardır. Yaklaşık 36 haftalık bir çalışma ile Cava dilini sizde konuşmaya başlayabilirsiniz.

Hint Dili – Zor

Dünyada 260 milyon insan Hint dilini kullanıyor. Ve yaklaşık 44 haftalık bir çalışma ile Hint dilini konuşabilmek mümkün.

Bengalce – Zor

Dünyada toplam 193 milyon insan Bengalce dilini konuşmaktadır. 44 haftalık sıkı bir çalışma sayesinde Bengalce dilini konuşmak mümkün olabilir.

Rusça – Zor

167 milyon insanın konuştuğu bu dili öğrenmek için minimum 44 hafta çalışmanız gerekmektedir. Rusça bilindik dillerden önemli bir dildir.

Arapça – Çok Zor

Arapça’nın aksanı genelde hoşa gitmesede çok zor bir dildir. Dünyada 237 milyon insan Arapça konuşur  ve bu dili öğrenmek için yaklaşık 88 hafta gibi uzun bir süre çalışmak gerekir

Japonca – Çok Zor

Japonca, özellikle yazım ve tonlamaları sebebiyle en zor diller arasında yer alır. Okumayı öğrenseniz bile yazma işi ayrı bir dert olabilir. Ancak 88 haftalık sıkı ve zorlu bir çalışma sayesinde Japonca’yı çözebilirsiniz. 122 milyon insan Japonca konuşmaktadır.

Çince – Çok Zor

Geldik en zor ve dünyanın en yaygın diline! Nüfusu sebebiyle de Çince en yaygın dil olarak bilinir. Yine yazım ve tonlamalar konusunda sizi  çok zorlayacak olan bu dil için 88 haftanızı ayırmanız gerekiyor. Sıkı durun, bu dili toplamda 1 milyar 197 milyon kişi konuşmaktadır!

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Uzun Boylu İnsanların Yaşadığı 14 Can Sıkıcı Problem

Muhtemelen Hiç Görmediğiniz 10 Özel Monopoly Serisi