in ,

İnanılması Güç En Mucizevi 15 Hikâye

Duymadığımız, bilmediğimiz mucize dolu o kadar çok hikaye var ki yaşamın içinde… Bazen küçücük bile olsa yaşadığınız bir olay sizi çok mutlu etmeye yetiyor. Yaşadığınız için minnet duyuyorsunuz…

Peki mucize dolu bu 15 insan için ne dersiniz?

Bahçe işleri ile uğraşırken topraktan çekip çıkardığı havuca takılı bir yüzük gördü. Bu yüzüğü 16 yıl önce mutfakta kaybetmişti…

mucizevi-hikayeler-bilmiyorsan (1)

Yıllarca süren aramalarına rağmen, evlatlık olan Steve Falig kendisini doğuran annesinin, çalıştığı marketteki farklı reyonda görevli olan kadın olduğunu öğrendi.

mucizevi-hikayeler-bilmiyorsan (14)

Virginia Fike, bir gün içinde yanlışlıkla iki kez oynadığı kupon sayesinde bir günde iki kez piyango kazandı.

mucizevi-hikayeler-bilmiyorsan (13)

Tsutomu Yamaguchi, Hiroshima ve Nagasaki’ye  nükleer bombalar atıldığında işi gereği o bölgelerde çalışıyordu. İki felaketten de kaza almadan kurtuldu.

mucizevi-hikayeler-bilmiyorsan (12)

Frano Selak hayatında 7 kez ölüm tehlikesi geçirdi. Trenden atlayıp buz tutmuş bir göle düştü, uçakta bir anda kapının açılması sebebiyle gökyüzünden bir çiftliğe samanların içerisine düştü, bir çok araba ve otobüs kazasından kurtuldu. Sonunda sanki ödül kazanır gibi 1 milyon dolarlık piyangoyu tutturdu.

mucizevi-hikayeler-bilmiyorsan (11)

Maarten de Jonge iki kez farklı zamanlarda uçak bileti satın almış ancak daha sonra iptal ettirmek zorunda kalmıştı. Ama sonra öğrendi ki, iki uçakta yere çakılmıştı. Kurtulan olmamıştı…

mucizevi-hikayeler-bilmiyorsan (10)

Harrison Okene römorkörü takla attıktan sonra içerisinde kalan hava boşluğunda, suyun altında tam 3 gün yaşamayı başardı.

mucizevi-hikayeler-bilmiyorsan (9)

Anders Helstrup yamaç paraşütü yaptığı sırada yakınından bir kaya geçti. Bu kaya korkunç bir meteordu ve biraz önce atmosferden geçip yere çakılmak üzere düşerken Anders’i es geçmişti. Bu anları kayıt etmeyi başarmıştı.mucizevi-hikayeler-bilmiyorsan (1)

 

Teksaslı Joan Ginther 4 kez ayrı zamanlarda kazı-kazan ile en yüksek ödülü kazandı. Toplam kazancı 10 milyon dolar olmuştu…

mucizevi-hikayeler-bilmiyorsan (5)

1971 yılında 17 yaşındaki Juliane Koepcke Amazon ormanlarına düşen uçak kazasından kurtulan tek kişiydi. Timsahların kaynadığı bir alanda 10 gün boyunca tek başına yaşamayı başarmıştı.

mucizevi-hikayeler-bilmiyorsan (8)

1992 yılında Chris Duddy, Michael Benson ve Craig Hosking helikopterlerinin bir yanardağın içerisine düşmesine rağmen iki gün boyunca kurtarılana dek hayatta kalmayı başarmışlardı.

mucizevi-hikayeler-bilmiyorsan (4)

Howard Ulrich ve yedi yaşındaki oğlu dünyanın en yüksek tsunami dalgasından hiçbir yara almadan kurtulmuşlardı. Üstelik bir balıkçı teknesindeydiler…

mucizevi-hikayeler-bilmiyorsan (3)

Reshma Begum, Bangladeş’te çöken bir fabrikanın enkazından 17 gün sonra sapasağlam çıkarıldı. Bu olayın benzerine 17 Ağustos 1999 depreminde de şahit olmuştuk… Mucize kurtuluşlar ile yüzümüz gülmüştü.

mucizevi-hikayeler-bilmiyorsan (7)

 

David Zehntner, tek motorlu uçağı ile evinin üzerinden geçerken evinin soyulduğu gördü. Durumu polislere bildirdi ve hırsızı yakalattı.

mucizevi-hikayeler-bilmiyorsan (2)

1954 yılında Ann Hodger evinde, koltuğuna uzanmış bir haldeyken bir anda tavandan aşağıya dev bir meteorit düştü. Hafif sıyrıklarla kazayı şans eseri atlattı.

mucizevi-hikayeler-bilmiyorsan (6)

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

1 kiloluk Dürüm, Yeni Zelandalı Mankene Karşı

2000 ‘li Yılların Başında Doğanların Bilemeyeceği 13 Şey