in ,

İlk Randevuda Yapılmaması Gereken 9 Hata

İlk kez hoşlandığınız bir insanla randevulaştınız. O gün ilk izlenimler çok önemlidir. İkinci bir buluşma olup olmayacağını belirleyecek gündür. Bu yüzden yapmamanız gerek bir kaç hatayı sizlere hatırlatmak isteriz.

1. İçkiyi Çok Fazla Kaçırmayın

İlk kez buluştunuz, iyi bir izlenim bırakmanız gerekiyor. Yeni tanıştığı bir insanın dut gibi sarhoş olması hiç hoş olmayacaktır.

2. Eskilerden Konuşmayın

Birbirinizi tanımaya hakkınızda bir şeyler öğrenmeye çalışıyorsunuz. Emin olun kimse sizin eski aşklarınız hakkında bir şey duymak istemez. Siz ister miydiniz?

3. Hoşunuza Gitmeyen Şeylere “Bayılırım!” diye Yalan Söylemeyin

“Çin yemeği mi? Bayılırım!” demeyin, yalan söylemeyin. Hoş görünmek için böyle yalanlara gerek yok, kendiniz olun.

4. Aşırı Şık / Süslü Olmayın

İlk buluşmanızda abiye veya takım elbise ile takılmanız tuhaf kaçabilir. Aksesuar olayın çok abartmayın. Karşınızdaki insan sade bir kılıkla karşınıza geçerse siz yanında assolist gibi kalmayın.

5. Çok Fazla Soru Sormayın

İlk günden karşınızdaki insanı tanıyamazsınız. O yüzden hepsini öğreneceğim düşüncesini bir kenara bırakın karşınızdakini de yemeyin lütfen!

6. Evcil Hayvan İşini Abartmayın

Evcil hayvanlardan konu açılırsa, evcil hayvanınız varsa karşınızdaki insanı onun fotoğraflarına boğmayın. Kimse evcil hayvanınızın tüm fotolarına bakacak kadar hayvan delisi olamaz.

7. Dedikodu Yapmayın

Ortak arkadaşlarınız olsun, tanıdıklarınız aileniz her kim olursa olsun haklarında konuşmamayı tercih edin. Kimseyi kınamayın yargılamayın. İlk günden böyle şeylere gerek yok.

8. Cimriliği Hemen Bırakın

Cimri misiniz? İlk günden bu huyunuzu en derine gömün. Ki zaten kurtulmanızı tavsiye ederiz. Çünkü hayatınızda biri varsa cimrilik başlıca ayrılma sebeplerinden biri olabilir. İlk günü hesabı siz ödeyin en azından.

9. İşinizle ilgili Onu Boğmayın

Yaptığınızı işi çok seviyorsunuz veya hiç sevmiyorsunuz. Detayları ile ilk günden karşınızdaki insanı boğmanıza hiç gerek yok. Kimse “Şu kadar maaş alıyorum it gibi çalışıyorum” lafından etkilenip sizden hoşlanmaz.

 

Karşınızdaki insandan siz hoşlanmadıysanız o zaman canınız ne istiyorsa onu yapın 🙂

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Written by Ecem Ü.

Hayallerinde yükseklere tırmanmak için asansör bekleyenlerden misiniz?

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

0 Yorum

İnsanoğlunu Ölümsüz Yapabilecek 10 Teknoloji

Eski Taytınızı Atmayın Kesip Uzun Kollu Büstiyer Yapın