in ,

İlk Defa Anne-Baba Olacakların Mutlaka Alması Gereken 10 Eşya

İlk kez anne-baba olacak çiftlerin büyük güne hazırlıksız yakalanmaları çok sinir bozucu olabilir. Özellikle bebeğin ve sizin ihtiyacınız olan özel eşyalar vardır. Bununla ilgili küçük ipuçları hayatı daha kolaylaştıracaktır.

Mutlaka kendinize ait bir listeniz vardır. O listede mutlaka olması gereken 10 eşyayı listeledik. Bir şey daha belirtmem gerekiyor, bebek eşyaları çok pahalı.

1- Biberon ve biberon ısıtıcısı

bebek-alisveris-1

Mama kullanacağınız veya anne sütünü biberon ile vereceğiniz zamanlar için gerekli. Biberon ısıtıcısı lüks gelse de sütün sıcaklığını en doğru şekilde ayarlayan özel bir ekipman.

 

2- Süt pompası ve aksesuarlar

bebek-alisveris-2

Anneler için can kurtaran simidi gibi birşey. Sütünü pompa ile sağıp, gözü arkada kalmadan birkaç saatliğine özgürlüğüne kavuşan annelerin vazgeçilmezi.

 

3- Bebek küveti

bebek-alisveris-3

Yenidoğan bebeklerin de kolayca banyo yapabileceği güvenli bir banyo küveti gerekiyor. İlk aylarda banyo süngeri yerine yumuşak bir bez tercih edebilirsiniz.

 

4- %100 pamuk havlu

bebek-alisveris-4

%100 pamuk ve yumuşak bir havlu seçmelisiniz. Hatta başlıklı modeller en kullanışlı olanları.

 

5- Termometre

termometre

Bu çok gereklidir. Aşılardan sonra özellikle elinizden düşmeyecek bir alet. Kulaktan veya alından ölçen modeller arasında doktorunuza danışıp seçim yapın.

 

6- Tırnak makası

bebek_tirnak_kesimi

Küçük bebeklerin minnacık ellerine, tırnaklarına zarar vermeyecek tırnak makaslarından alın. Sık sık tırnakları kontrol edilmeli çünkü yüzünü, gözünü çizmeye çok meraklıdır bebişler.

 

7- Ana kucağı

ana-kucagi

Gün içinde iş yaparken, kitap okurken bebeğinizi yanınızda oturtmak için gerekebilir. Burada ufak tefek oyuncaklar ile de oyalanırken uykuya bile dalabiliyorlar.

 

8- Oyun halısı

oyun-halisi

Hep bebek minik kalmıyor. Sandığınızdan daha çabuk büyüyor. Yuvarlanmaya, ellerinin dizlerinin üzerinde durmaya başlayacak. Onun keşfetmesini desteklemek amacıyla ve keyifli vakit geçirmesini sağlayacak pek çok çeşit oyun halısı var. Bunlardan bir tane mutlaka edinin.

 

9- Bebek Arabası

bebek-arabasi

İlk günden itibaren işinize çok yarayacak bir eşya. Eskiden bir iki model varken şimdi onlarca marka ve model bulunuyor. Bütçenize ve zevkinize en uygun olanını seçip, sokaklarda gezmeye başlayın.

 

10- Araç koltuğubebek-oto-koltugu

Aracınız varsa, lütfen bunu ihmal etmeyin. Bebeğinizle kucağınızda arabayla yolculuk etmek düşündüğünüzden çok daha tehlikeli. Hele şimdiler de hemen hemen her bütçeye uygun bir araç koltuğu bulabilirsiniz. Lütfen bebeklerinizin güvenliği için araç koltuğu mutlaka kullanın.

Liste çooooook uzayabiliyor. Bizler en can alıcı olanları listeledik.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

10 Ünlünün Kaşlarında Yaşadığı Etkileyici Değişim

Kendine Ait Bir Oda – Güçlü Kadınlar Buraya!