in

İlk Amerikan Başbakanı Kimdir ?

İlk Amerikan Başbakanı Peyton Randolph’dür.

Randolph, Georger Washinton’dan önceki on dört kıtasal kongre üyesinin ilkiydi.Kıtasal kongre şikayetleri İngiliz tahtına iletmek için 13 koloni tarafından oluşturulmuş müzakere organıdır. Kıtasal kongre, Randolph başkanlığındaki ikinci toplantısında Britanya’nın kolonilerine savaş ilan ettiğini söyledi ve karşılık olarak kıta ordusunu kurdu, Georger Washington’u da başkomutan yaptı.

Georger Washington 30 Nisan 1789’da bağımsız Amerika Birleşk Devletleri’nin başkanı olarak yemin edip göreve başlayana kadar , Randolph’un yerine 13 başkan daha geldi.

What do you think?


Warning: explode() expects parameter 2 to be string, array given in /home/u7404578/public_html/wp-content/plugins/snax/includes/votes/template.php on line 43

Warning: array_merge(): Argument #2 is not an array in /home/u7404578/public_html/wp-content/plugins/snax/includes/votes/template.php on line 43
0 points
Upvote Downvote

Written by Akın T.

Bir şeylere sıkı sıkıya tutunmayın. Sahip olduğunuz şeylere, “evrenin” size geçici olarak emanet ettiği şeyler gözüyle bakın-bütün her şeyi sizden her an geri alabileceği aklınızda olsun.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

0 Yorum

Kışın aşk yaşamanın 6 romantik yolu

Macbook Adaptörünü Duvara Takmaya Zorlanıyor musunuz ?