in

İlişkinizin Ölmesine Sebep Olabilecek 15 Davranış

Bir ilişkinin devamlılığı, romantizmi ve güvenirliliği için bazı noktalarda özen göstermeli, anlayışlı olmalı ve cesaretinizi toplamalısınız. O sizin hayatın aşkı, onu yok yere sebeplerden kaybedemezsiniz!

Duygularınızı Paylaşmazsanız

Ona karşı hissetiklerinizi, güzel sözlerinizi, düşüncelerinizi birbirinizden esirgerseniz, birbirinizi birer heykel gibi sevmeye başlarsınız.

Sürekli Rekabet İçinde Olursanız

Her konuda bir yarış içerisinde olmanız sizi heyecanlandırabilir ancak bunun ilişkiniz için hiçbir faydası yok. Onu artık sevgiliniz olarak değil bir rakip olarak görmeye başlarsınız.

Sorunlarınızı Konuşarak Çözmeye Çalışmazsanız

Sorunlarınız karşılıklı oturup çözmelisiniz. İçinize atarak, “Yok ben yanlış anladım, çok hata yaptı bir daha yaparsa bak neler olacak…” gibi kendi kafanızdan yorumlarla ilişkinizi yürütmeye çalışmayın. Paylaşın.

Sevgiliniz Yokmuş Gibi Harcama Yaparsanız

Artık tek kişi değilsiniz, iki kişisiniz. Öncelikle bunun farkına varın. Harcamalarınızı ileriye dönük birlikte geçireceğiniz günlerin temelini atmak için biraz kısmanız gerekli olabilir.

Aşırı Anlayış Beklerseniz

Karşınızdaki insan medyum değil, gözünüze yüzünüze bakıp neler hissetiğinizi anlayamaz. Ona kendinizi anlatın, mucizeler beklemeyin. Sonuçta ikinizde birer insansınız.

Yalan Söylerseniz

Ne kadar kötü olursa olsun, asla ama asla yalan söylemeyin. Bunun ileride bir alışkanlık haline geleceğini unutmayın. Sadece siz yalan söylemiyor olabilirsiniz, o da söylüyor olabilir. Kendinizi onun yerine koyarak yalan söylemeyi tercih edin. Emin olun, eninde sonunda karşınıza bu yalanınız da çıkacaktır. İşte o zaman geri dönüşü çok zor olabilir.

Göğüs Germekten Kaçınırsanız

Sorunları bazen ikiniz birlikte yüklenmeniz gerekebilir. Bunun için cesaretli olmalı, her hareketiniz bir sonucunun olacağını düşünerek ona göre hareket etmeli ve zamanı geldiğinde birlikte göğüs gererek bazı şeyleri atlatabileceğinizi unutmayın.

Herşey Yolunda Maskesi ile Dolaşırsanız

Kusursuz bir ilişki yoktur. Bu yüzden sürekli ortalarda, “Herşey harika” diye gezinmeyin. Hiçbir şeyi bastırmayın. Duygularınız, düşünceleriniz birer sünger değil, sıkıştırdıkça küçülmezler. Onları serbest bırakın. Çözmeye, anlamaya çalışın.

Ayrılmaktan Çok Korkarsanız

Sürekli kafanızda bir ayrılık korkusu olursa, bu sizi ayrılıktan başka hiçbir şeye sürüklemez. Tedirginlik, şüpheler eyvahlar sizi sadece bir sona sürükleyecektir. Hemen bundan kurtulun!

Beraber Yaşama Korkularınız Varsa

Onu seviyorsunuz ve birlikte bir hayat istiyorsunuz. Bu da bir evlilik veya bir evi paylaşmak anlamına geliyor. Sadece el ele tutuşup gezeceğiniz ömür boyu sürecek bir ilişki arıyorsanız, sanıyoruz ki o dediğiniz olmayacak.

Yanyanayken Bile Uzak Olursanız

Baş başasanız, belki bir film izliyorsunuz, belki de güzel bir yemek yiyorsunuz. Lütfen çevrenize veya telefonunuza odaklanmayın. Sadece onu gözlerine ve sesine odaklanın. Daha önemli başka ne olabilir ki?

Tüm Şahsi Sorunlarınızı Paylaşırsanız

Herkesin şahsi sorunları olabilir. Bu aile içi, iş, arkadaşlar arası hatta hormonsal sıkıntılar bile olabilir. Partnerinizin kafasını kendi sorunlarınız ile şişirmeyin.

Birbirinizi Suçlarsanız

Her sorunda karşı tarafı suçlamamalısınız. Hatalarınız kabullenmeli, sizde sorumluluk almalısınız. Sürekli olarak partneriniz suçlu olamaz ya, sizde kendi hatalarınızı görmelisiniz.

Aşırı Bağlılık Yaşıyorsanız

Sürekli iç içelik, sürekli olarak her anınızda onunla olmaya çalışmanız haftanın her gününü beraber geçirmeniz, arkadaş toplanmalarınız da bile yan yana olmanız sorunları da beraberinde getirecektir. Sürekli beraber olmak aşkınızı pekiştirmeyeceği gibi konuşacak, sohbet edecek şeylerin birikmemesine sebep olacağından ötürü başbaşa yemekleriniz rutin bir hâle gelecek ve konuşacak bir şeyler bulamamaya başlayacaksınız. Bu da ilişkinizi için zorlu bir sınav olacaktır.

Romantizmi Kaybederseniz

Romantizm önemlidir. Hiç romantizmden anlayamıyorum demek korkunç bir bahanedir. İlişkinizi yeniden alevlendirmeniz için romantik bir şeyler yapmanız gerekebilir. Yardım için Google’a danışabilirsiniz. Sürprizler, hediyeler bir mum ışında yemek yemek gibi en basit numaralar bile partnerizi mutlu edebilir. Denemekte fayda var.

Bu maddeler tamamen öneri amaçlı yazılmıştır. Mutlaka uygulamanız gerekiyor demek değildir. Dünya çapındaki tavsiyeler toplanarak maddeler haline getirilmiştir. 

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Alışveriş Merkezine Direnen 1 Milyon Dolarlık Ev

Kim Kardashian’ın Babası Cinsiyet Değiştirip Kadın Oluyor