in , ,

Hollywood Sinema Tarihinin En Lanetli 10 Filmi

Hollywood. Beyazperdeleri süsleyen yapımların çıktığı adres. Herkesin hayallerini kurduğu şehir.

Pılı pırtı alıp, ünlü olma ateşi ile gidilecek tek adres, Hollywood.

Ancak Hollywood göründüğü kadar çekici olmasının yanı sıra ürkütücü olmasından da bahsedersek biraz tüyleriniz ürperir mi? Hollywood eserlerinin başlarına gelen ilginç olaylar, setteki gariplikler, ekibin başına gelen tuhaflıklar Hollwood tarihindeki bazı yapımların lanetli olduğunu kanıtlamaya yeter mi?

O zaman başlayalım;

1 – The Possession

en-lanetli-filmler-bilmiyorsan (2)

Filmde, lanetli bir Dybbuk kutusunun küçük biri kızı ele geçirmesi konu alınıyor. Filmin çekimleri sırasında sette defalarca patlayan ışıklar, en önemli sahnelerin çekiminde bir anda eksilere düşen dereceler yetmiyormuş gibi filmin malzemelerinin bulunduğu depoda çıkan yangın filmin lanetli olduğunun alarmını veriyor. Dybbuk kutusunun gerçekte var olduğunu bilen film ekibi, yaşanan bu olaylardan sonra gerçek kutunun sete getirilmesine izin vermedi.

2 – The Ghost of Goodnight Lane

en-lanetli-filmler-bilmiyorsan (3)

Kızgın bir ruhun saçtığı dehşeti konu alan filmin setinde birbirinden ilginç olaylar yaşandı. Işıkların sürekli kapanıp açılması ve film ekibinin isimlerinin tuhaf bir ses tonuyla kulaklarına fısıldandığı duymaları gibi şikayetler sonrasında filmin çekimleri zar zor tamamlandı.

3 – The Omen

en-lanetli-filmler-bilmiyorsan (4)

Film ta ilk başından beri lanetliydi. Filmin yıldız oyuncusu Gregory Perk’in oğlu, filmin çekimine başlamadan 2 ay önce öldü. Ardından film ekibinin bazı kilit sahneler için kiraladıkları özel uçağı bilinmeyen bir sebeple otobana düştü. Otobanda bir araca çarpmalarının ardından tüm uçaktaki yolcular ve aracın içindekiler hayatını kaybetti.

4 – The Conjuring

en-lanetli-filmler-bilmiyorsan (5)

Yönetmen James Wan filmin senaryosu üzerinde çalışmalar yaparken ofisinde bazı gariplikler yaşadı. Köpeğinin, ofisinde bir köşeye doğru sürekli hırlayıp havladığını, sanki görülmeyen güçlü bir varlık varmış gibi arada bir korkup kaçtığını öne sürdü. Filmin başrol oyuncularından Vera Farmiga ise senaryodan çok ürktüğü için senaryoyu evine sokmadığı belirtildi.

5 – Amityville Horror

en-lanetli-filmler-bilmiyorsan (6)

Hikayenin gerçek olması yeteri kadar ürkütücü değilmiş gibi 2005 yılında yeniden çekilen filmin setinin yakınlarında bir cesedin kıyıya vurması ekibi dehşete düşürdü. Daha ötesi ise, film ekibinin çoğu her gece saat 3:15 bir anda sebepsiz yere uyandıklarını belirtti. Bu saat hikayedeki cinnet geçiren babanın tüm ailesini katlettiği saatti.

6 – Poltergeist

en-lanetli-filmler-bilmiyorsan (7)

Filmdeki ürkünç durumlar, ekibin sahte iskelet yerine çekimler sırasında kullanmak üzere gerçek iskeletler kullanmasıyla başladı. Ardından filmde oynayan iki kız kardeş ani bir şekilde hayatını kaybetti. Filmin oyuncularından JoBeth Williams, her gün eve gittiğinde aile fotoğraflarını duvarlarda baş aşağı olarak bulduğunu belirtti.

7 – The Exorcist

en-lanetli-filmler-bilmiyorsan (8)

Filmin yapımı sırasında tam 9 kişi hayatını kaybetti. Ardından filmin çekimlerinin yapıldığı alanlarda yangın çıktı. Daha sonra ise oyuncu Linda Blair, şeytan çıkarma ayini yapılırken yatak sahnesinde ani bir hareketle omuriliğini zedeledi ve hastanede yatmak zorunda kaldı. Sonunda yönetmen dayanamadı ve bir rahip çağırarak hem seti hemde ekibi kutsattı.

8 – Exorcism of Emily Rose

en-lanetli-filmler-bilmiyorsan (9)

Filmin oyuncusu Jennifer Carpenter başına gelen korkunç olayları açıkladığında herkes çok korktu. Jennifer her gece radyosunun kendi kendine açıldığını ve Pearl Jam’in bir şarkısı olan Alive’ın çaldığını belirtti. Radyoda sürekli “I’m Alive, I’m Alive, I’m Alive” kısmı tekrar ediyordu. “Yaşıyorum, yaşıyorum, yaşıyorum…”

9 – The Crow

en-lanetli-filmler-bilmiyorsan (10)

Bruce Lee’nin oğlu Brandon Lee, filmin silahlı çatışma sahnesinde kullanılan plastik kurşunlar karnına isabet ederek kanama geçirip ölmesine sebep oldu. Kesin olarak bilinmesede bunun bir suikast olduğunu ve sahte kurşunların gerçek kurşunlarla değiştirildiği öne sürüldü.

10 – Rosemary’s Baby

en-lanetli-filmler-bilmiyorsan (1)

Filmde, hamile bir kadının şeytani güçler tarafından kontrol altında alınması işlenmişti. Lanet, filmin müziklerini yapan Komeda’nın filmin vizyona girmesinden 1 yıl sonra ölmesi ile başladı. Ardından filmin yönetmeninin eşi, 8 aylık hamile iken satanist gruplar tarafından katledilmesi ile son buldu. Yönetmeninin eşi, kurban edildiği cinayet mahallinde bulunduğunda, kanı ile duvara “domuz” yazıldığı görüldü.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Coca Cola’nın Hikayesi

Hastaneye Yetişemeyince Arabada Doğum Yapan Cesur Kadın