in

Hızlı ve Öfkeli 7 Filminde Kullanılan Bu Araba Şimdi Nerede?

Hızlı ve Öfkeli 7 sinema filminde oldukça heyecanlı ve hareketli sahnelerde yer alan 770 beygirlik Lykan Hypersport, Abu Dabi ‘de devriye aracı olarak polis gücüne katıldı.

hizli_ve_ofkeli_3

Birleşik Arap Emirlikleri’ne bağlı Abu Dabi Emirliği, dünyadaki en pahalı üçüncü otomobil olan Lykan Hypersport’u devriye aracı olarak kullanacak. Zero2turbo sitesinde yer alan bilgiye göre, kullanılacak araç sadece yedi tane üretilecek otomobilin en nadir görülen araçlardan biri.

hizli_ve_ofkeli_4

W Motors tarafından üretilen Lykan Hypersport, fütürist tasarımının yanı sıra, pırlanta süslemeli ön farlara sahip. 770 beygir gücündeki otomobil 0’dan saatte 100 kilometre hıza 2,8 saniyede ulaşıyor. Otomobilin maksimum hızı ise saatte 386 km.

Dubai ile lüks devriye aracı yarışı veren Abu Dabi, kısa süre önce de polis teşkilatı için Rolls-Royce Phantom satın almıştı. Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) en büyük kenti olan Dubai’nin polis gücünde Mercedes SLS-AMG, Mercedes G63 AMG, BMW i8 ve Aston Martin One-77 bulunuyor.

hizli_ve_ofkeli_5

Abu Dabi, Hızlı ve Öfkeli: 7 filmiyle tanınan Lykan Hypersport’un devriye aracı olarak kullanarak prestijini arttırmayı amaçlıyor.

kaynak: http://www.aljazeera.com.tr/

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Written by Didem

Alice: Hangi yoldan gideyim?
Tavşan: Nereye gittiğini bilmiyorsan, hangi yoldan gittiğinin bir önemi yok...!

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

0 Yorum

Makyajsız Fotoğraflarını Sosyal Medya da Paylaştı, İğrenç Görünüyorsun Diyenlere İnat Bu Videoyu Hazırladı

Go Pro Hero4 Tanıtıldı