in

Heath Ledger’ ın Günlüğünün Son Sayfasındaki Ürpertici Veda Bye Bye

heath_ledger

Heath Ledger’ ın zamansız ölümünün üzerinden tam 7 yıl geçti. Resmi ölüm sebebi bilinçsiz olarak aşırı dozda ilaç kullanımı olarak belirlenmiş olsa da hala insanların kafalarında soru işaretleri mevcut.

heath_ledger_gunluk_1

Alman yapımı “Liebling der Götterhas” adlı belgesel serisinde genç oyuncuya ayrılan özel bir bölümde yer alıyor.” Heath Ledger: Too Young to Die” (Ölmek İçin Çok Genç) adı verilen bölümde babası bugüne kadar kimsenin görmediği günlüğü ortaya çıkarıyor.

 

heath_ledger_gunluk_2

Daha önce Heath Ledger’ ın bir dergiye verdiği röportajda anlattığı günlüğün son sayfası ölümünden aylar önce yazılmış. Ve son sayfada oyuncu adeta veda ediyor. Sayfanın tamamını dolduran “Bye Bye” yazısı insanı ürpertiyor. Joker ve palyaço resimleri ve filmden sahnelerin yazıldığı günlükten sayfalar;

heath_ledger_gunluk_3

 

heath_ledger_gunluk_4

 

heath_ledger_gunluk_6

 

heath_ledger_gunluk_7

Batman filminde oynadığı “Joker” rolü ile inanılmaz bir başarıya imza atan oyuncu, rolüne hazırlanırken yaşadıklarını röportajında şöyle anlatmıştı.

“Kendimi Londra’da bir otel odasına kapattım. Bir günlük tuttum ve sesimle değişik deneyler yaptım. İkonik bir ses ve gülüş bulmak bu rol için önemliydi. Kendimi hareketlerine yönelik bilinci olmayan bir psikopatın dünyasında buldum. Joker tam bir sosyopat, soğukkanlılıkla toplu katliam yapabilen bir palyaço. Joker’i oynamak zevkliydi çünkü ne yapacağının ya da ne söyleyeceğinin bir sınırlaması yok. Hiçbir şey onun gözünü korkutmuyor her şey onun için bir şaka.”

 

Baba Kim Ledger, belgesel de oğlu için, “Kendini haftalarca bir otel odasına kapadı. Oynayacağı karakteri hayata getirdi. Heath için normal bir şeydi. Karakterlerin içine dalmak isterdi ama bu defa abarttı.” diyor.

MyCard_The_Joker

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Written by Didem

Alice: Hangi yoldan gideyim?
Tavşan: Nereye gittiğini bilmiyorsan, hangi yoldan gittiğinin bir önemi yok...!

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

0 Yorum

Yaşlı Adamın Eviyle Dalga Geçildiğini Duyunca Evi Onaran Gönüllü Çetesi

Adrenalin Patlaması Yaptıracak, Aklınızı Başınızdan Alacak Muhteşem Extreme Sporlar