in

Hayır Demek Yerine 12 Farklı Yolla Kıvırmak

Bazen Hayır demek kolay olmaz. Kalp kırmamak, üzmemek için kıvrım kıvrım kıvranırsınız.     Öyle hemen hayır diyemezsiniz. Onun yerine 12 farklı cümle kurarsınız, direkt olarak hayır değildir ama sihir gibi işe yarar.

1# Denerim.

“Gelmeyi denerim.” veya “Yapmayı denerim.” gibi cümleler olmayadabilir, olmayacak anlamalarına gelir. Muhteşem bir kıvırma yoludur.

2# Bakarım.

“Olur, bakarım.” yada “Tamam, bakacağım.” işte, kesin konuşmuyorsunuz. Yani sorun yok demek. Gönül rahatlığıyla kıvırabilirsiniz.

3# Kulağa harika geliyor.

Ortada bir plan var, ve katılıp katılmamanız konusunda size sorulduğunda, “Kulağa harika geliyor.” diyerek evet, plan muhteşem, ama katılabilirimde veya katılmayabilirimde anlamına geliyor. Rahat olun.

4# Gerçekten iyiymiş, banada haber ver.

Yine ortaya bir fikir atıldı, ama hemen uygulanacak türden bir fikir değil. Siz kesin konuşmadan zamanı geldiğinde sizede haber verilmesini istiyorsunuz. O güne kadar kesin bir bahane bulursunuz zaten.

5# Mesajını şimdi gördüm ya.

İşte en kolay kaçma seçeneklerinden birisi. Artık Whatsapp’taki mavi tiklerden sonra bu iş biraz zorlaşsada en azından görüpte okumama gibi bir tercihiniz var. Artık mesajı geç gördünüz iş işten geçti, kimse size kızamaz. Değil mi?

6# Bakarız.

En yaygın kıvırma sözcüğüdür. Bakarız. Sana kimse nereye bakarsın diye sormaz. O gün gelsinde bir duruma göre ama hiç yapasım yok he, haberin olsun, anlamındaki bu sözcüğü her insan en azın günde bir kez kullanır.

7# Belki.

Bu bir geniş zaman belkisidir. “Oraya gider miyiz?” , “Belki.” Hafif savuşturucu hafif tersleyicidir. Ses tonuna göre ısrar miktarı değişir. Sert bir belki, imkansız anlamına bile gelebilir.

8# Muhtemelen olur.

He şimdi, muhtemellere geldik. Muhtemelen gelirim, muhtemelen gideriz… Neye göre? İşte orası size kalmış. Her an aniden işiniz çıkabilir, şakadan bir hastalık, sınavlar, toplantı… Bunların aniden karşınıza çıkıp çıkmayacağını bilemezsiniz sonuçta değil mi? Muhtemel işte.

8# Sanırım olur ya.

Siz öyle sanın, yalan söylüyoruz işte olmayacak. Ama tabii bunu bir siz birde biz biliyoruz, korkmayın. Bu beyaz bir yalan sonuçta, sorun yok.

9# Ben haber veririm.

Genelde arkadaşlar arasında böyle bir cümle kuran varsa, herkes onun döneklik yapacağını tahmin eder. Ve pis bir bakışla o lafı ona yutturmaya çalışırlar ama yapacak bir şey yok, sonuçta haber veririm dediniz hayır demediniz ki 🙂

10# Biraz sıkışığım.

Can alıcı nokta. Paranız yok, herkes birbirlerinin masraflarını karşılamayı kabul etmeyebilir. O yüzden bu cümle ısrar seviyesini bir tık daha azaltabilir. Ama sizi gerçekten istiyor ve seviyorlarsa ne yapıp eder para bulup sizi yine getirtirler 🙂 Üzülmeyin,sizi seven harika bir çevreniz var. Mutlu olun.

11# Hmmmmmm.

Cümle değil, sözcük değil. Sadece Hmmm’lama. Belirsizim, kararsızım, kafam karışık, aslında gelmek istemiyorum… gibi pek çok yana çekilebilir. Bunu çok kullanmamaya dikkat edin, Hmmm’lamayı kabul etmeyebilirler.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Written by Ecem Ü.

Hayallerinde yükseklere tırmanmak için asansör bekleyenlerden misiniz?

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

0 Yorum

Prezervatif Hakkında Çok Şaşırtıcı 10 Bilgi

Uzayda Porno Filmi Çekilebilmesi İçin Pamuk Eller Cebe