in ,

Hayatında Bir Kez Olsun Tek Başına Seyahat Etmen İçin 10 Neden

İnsan, hayatı boyunca mutlaka bir kez olsun tek başına seyahat etmeli! Ruhu için, kendi için, unutulmaz bir deneyim için!

Mutsuzluklarını ardında bırakabileceğin, yeniliklerle ve farklı kişilerle tanışabileceğin, tek başına nasıl sorumluluk alacağını öğreneceğin bambaşka bir yolculuk olacak!

Bu asla unutulamayacak tatile gitmeniz için 10 süper nedeniniz var;

1. Tek başında çıktığın bir tatilde kuralları sen belirlersin. Kaçta kalkıp yatacağını, ne giyeceğini, nereye gideceğini…

2. Bu tatilde istediğin kişi olabilirsin, kötü huylarını bile özgürce  kullanabilirsin. Çünkü sana “Yapma.” diyecek kimse yoktur.

3. Tek başına uzaklara gittiğinde neleri özlediğini ve neleri özlemediğini anlarsın. Kime ne kadar değer verdiğini öğrenirsin.

4. Yeni insanlarla tanışırsın, ve hiçbir yerden duyamayacağın harika hayat hikayeleri duyabilirsin.

5. Yeni arkadaşlar edinirsin, belki de senin gibi tek başına seyahate çıkmış özgür olmaya çalışan bir ruh ile tanışabilirsin. Eve döndüğünde görüşebileceğin süper kafa dengi bir arkadaşın olabilir!

6. Kendi sorumluluklarını kendin almayı, neleri yapıp yapamayacağını görürsün. Yapmaktan korktuğun şeyler için tek başına risk alıp onu yapacak gücü bile bulabilirsin!

7. Farklı kültürler tanırsın hatta kendinden bir kaç parça bulur aslında çok farklı bir yere ait olduğunu öğrenebilirsin.

8. Değiştirmek istediğin yönlerini bu seyahatte törpüleyebilirsin. Utandıklarını sırlarını bu seyahate gömebilirsin.

9. Dünya’ya bakış açını değiştirecek deneyimler yaşayabilirsin. 

10. Seyahatinin sonunda tek başındayken aslında ne kadar güvende hissettiğini, kendine kendine ne kadar özgürce eğlendiğini anlarsın. Sen, harika bir yol arkadaşısın!

What do you think?


Warning: explode() expects parameter 2 to be string, array given in /home/u7404578/public_html/wp-content/plugins/snax/includes/votes/template.php on line 43

Warning: array_merge(): Argument #2 is not an array in /home/u7404578/public_html/wp-content/plugins/snax/includes/votes/template.php on line 43
0 points
Upvote Downvote

Written by Ecem Ü.

Hayallerinde yükseklere tırmanmak için asansör bekleyenlerden misiniz?

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

0 Yorum

Daha Fazla Su İçmeniz Gerektiğinin 5 İşareti

Günlük Eşyalarla Yapılan 17 Yaratıcı Çizim