in

Hayata Sımsıkı Tutunan Mucize İnsanlar

Yaşadığımız hayattan şikayet etmeyi bırakmamıza neden olacak, mucize insanlar.

Ben Underwood

3 yaşındayken kanser sebebiyle gözlerini kaybeder ancak kendi kendine geliştirdiği bir yetenek ile tekrar görmeyi başarır. Sadece süper kahraman filmlerinde gördüğümüz, insan ekolokasyonu ile. insan ekolokasyonu; insanların cisimlerden gelen yankıları hissedip o cisimleri tespit etmesini sağlayan bir kabiliyettir. (Ben Underwood, 16 yaşında kanser sebebiyle hayatını kaybetti.)

ben-underwood_684174

Alcides Moreno

2007 yIlının Aralık ayında Alcides Moreno ve kardeşi Edgar New York’taki bir gökdelenin 47. katından aşağıya düştü. Kardeşi yaşamını yitirirken 37 yaşındaki Alcides, hayatta kalmayı başardı. Geçirdiği 16 ameliyattan sonra ayağa kalkan Moreno’nun doktorları hastalarının tekrar yürüyebileceğine inanıyorlar.

mucize-yasamlar2

 

Dede Kosawa

HPV’nin (Human Papilloma virüsü) şekil değiştirmesi sebebiyle, kolları, bacakları ve yüzü bir ağaca benzeyen Endonozyalı Dede Kosawa, hastalığıyla tüm dünyada Ağaç Adam olarak tanınıyor.

1611805

 

Mandy Sellars

Proteus Sendromu rahatsızlığı bulunan, 34 yaşındaki Mandy Sellars’in bacakları doğduğu günden beri şaşırtıcı bir biçimde büyüyor. Bugün bacaklarının ağırlığı 95 kilo. Halen bu rahatsızlığa bir çözüm bulunamıyor.

Mandy-Sellars1

 

Lakshmi Tatma

Hindistan’ da 2005 yılında fakir bir köyde dünyaya gelen küçük kız dört kollu ve dört bacaklı olarak doğdu. “Ahtapot kız” lakabı takılan kız, 4 kollu Hint Tanrıçası Vishnu’nun reenkarnasyonu olarak ta anılıyordu. Şimdiler de geçirdiği operasyonlar sayesinde yaşıtları gibi görünüyor.

Lakshmi Tatma - The Girl With Eight Limbs

Peng Shulin

Peng Shulin, 1995 yılında bir kamyonun çarpması sonucu vücudu ikiye ayrıldı. Bacakları olmayan Shulin yine de yaşamayı başardı ve şu an biyonik bacakları ile vücudunun üst kısmını kullanabiliyor.

halfman2_450x400

Nicholas Holderman

2008 yılında henüz 17 aylık olan Nicholas Holderman evde anahtarların üzerine düştü. Anahtarlardan biri gözünden girerek beynine saplandı. Hemen hastaneye kaldırılan çocuğun beynine saplanan anahtar 30 dakika süren bir ameliyatla çıkarıldı. Mucice çocuğun beyninde herhangi bir hasar veya yüzünde bir iz kalmadı.

mucize-yasamlar3

What do you think?


Warning: explode() expects parameter 2 to be string, array given in /home/u7404578/public_html/wp-content/plugins/snax/includes/votes/template.php on line 43

Warning: array_merge(): Argument #2 is not an array in /home/u7404578/public_html/wp-content/plugins/snax/includes/votes/template.php on line 43
0 points
Upvote Downvote

Written by Didem

Alice: Hangi yoldan gideyim?
Tavşan: Nereye gittiğini bilmiyorsan, hangi yoldan gittiğinin bir önemi yok...!

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

0 Yorum

Karnı Burnunda, Anne Olmaya Hazırlanan Hayvanlar