in

Hamile Taklidi Yapıp, Doğum Zamanı Gelince, Başkasının Bebeğini Çaldı

Çanakkale’de ikiz bebeklerin birinin kaçırılması olayının ardından inanılmaz bir öykü çıktı. Fatma Bozkurt’un ikiz bebeklerinden biri “işitme testine, götüreceğiz” denilerek kaçırıldı.

 

DÜŞÜK YAPTIĞINI KİMSEYE SÖYLEMEDİ
Şüpheliler olaydan 3 saat sonra yakalandı ve bebek ailesine teslim edildi. Gözaltına alınan 3 kişinin ifadesi en tecrübeli polisleri bile şaşkına çevirdi. Çünkü ifadelere göre olayın azmettiricisi olduğu tespit edilen Ayşenur Ç., hamileliğinin 6. ayında düşük yapınca ne eşine ne de yakın çevresine bebeği kaybettiğini söylememişti. Karnına yastık bağlayarak hamileymiş gibi rol yapmış, 9 ay dolduğunda ise çocuk kaçırma fikrini hayata geçirmişti.

hamile_taklidi_yapti_2
Vatan

İŞTE O PLAN
Ayşenur Ç. hamileliğinin 3. ayında, doktorundan ikiz bebek sahibi olacağını öğrendi. Bebeklerden biri kız diğeri ise erkekti. Ancak mutluluğu 3 ay daha sürdü. Hamileliğinin 6. ayında düşük yaptı.

hamile_taklidi_yapti_3
Vatan

HAMİLELİK POZLARI BİLE VERDİ 
Ancak avukatları Gültekin Yıldız’ın ifadesine göre, “Ailesinin dağılma, eşini kaybetme korkusu yüzünden kimseye bu durumu söyleyemedi. Eşinden bile gizledi.” Genç kadın, Ağustos ayından itibaren de karnına yastık sararak hamileymiş gibi davranmaya başladı. Hatta inandırıcı olması için eşiyle ‘hamilelik’ pozları vererek fotoğraf bile çektirdi. Hatta bunları sosyal paylaşım sitesi Facebook’tan bile paylaştı. Bunları yaparken de çevredeki hastanelerde ‘ikiz çocuk’ bekleyen aileleri araştırmaya başladı. Sonunda Bozkurt ailesinin ikiz beklediğini öğrendi.

hamile_taklidi_yapti_1
Vatan

 

hamile_taklidi_yapti_4
Vatan

 

ERKEK BEBEĞİ KAÇIRDI 
Olay günü ise hastaneye gitti. Ardından daha önceden planladığı gibi hemşire odasına giderek hemşire önlüğü giydi. Buradan da Fatma Bozkurt’un odasına gitti ve ‘İşitme testi yapılacak’ diyerek erkek bebeği aldı. Ardından hastaneden dışarı çıkarak taksiye bindi ve olay yerinden hızla uzaklaştı. Kurduğu plan tıkır tıkır işlerken öğle saatlerinde bebeği sağlık ocağına götürmeye karar verdi. Bu karar ise onu ele verdi. Sağlık ocağına polis baskın yaptı ve Ayşenur Ç. ile birlikte iki kişi daha gözaltına aldı. Ayşenir Ç. ifadesinde yanındaki iki kişinin olaydan haberi olmadığını söyledi. Avukat Yıldız’a göre, Ayşenur Ç. düşük yüzünden travmaya girdi ve şu anda da yaptıklarının bilincinde değil. Eşi ise hala çok şaşkın.

Vatan
Vatan

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Avrupa’yı Geride Bırakarak, Antibiyotik Kullanımda Şampiyon Olduk

Aldatıldığını Öğrenen İnsanların Akıllara Zarar İntikamları