Haftasonu İstanbul’un İlk Tatlı Festivali’ne Hazır Mısınız?


İstanbul’un İlk Tatlı Festivali Fransa Sarayı’nda Gerçekleşiyor!

İstanbul’da her geçen gün bir gastronomik ziyafet daha gerçekleşiyor. Time Out 101 Lezzet Festivali sonrasında, şehirdeki büyük potansiyeli gören kurumlar, ajanslar ve damak zevkine düşkünler kolları sıvamış görünüyor.

İşte bunlardan bir yenisi de 10 Ekim 2015 Cumartesi günü Fransız Sarayı’nda gerçekleşecek olan İstanbul’un ilk tatlı festivali: Journée Pâtisserie et Boulangerie

Şehrin ilk artisanal pâtisserie ve fırıncılık etkinliği olarak adlandırılan, “Journée Pâtisserie et Boulangerie” ’de hazırlıklar tamamlandı.

tatli_festivali_2

Fransa Başkonsolosluğu ve Hybrid işbirliğiyle düzenlenen, Fransa’nın dünyaca ünlü tatlı & patisserie kültürünün Türkiye’deki profesyonel temsilcileri ve bu kültürün sevenleriyle buluşacağı ‘Journée Pâtisserie et Boulangerie’ e,  ünlü Fransız markalarından, Renault, Kenwood, Evian, Badoit ve 24Kitchen sponsorluğunda  gerçekleşecek.

tatli_festivali_1

Türk ve Fransız lezzetleri aynı festivalde!

Her iki ülkenin tatlı, patisserie ve fırıncılık kültürünü tanıtarak misafirlerine leziz bir deneyim yaşatmayı amaçlayan ‘Journée Pâtisserie et Boulangerie’, yemek kültürlerinin, kullandıkları dil ve tat ne olursa olsun insanları buluşturduğu fikrinden yola çıkmış.

Biletlerin Biletix üzerinden satışa çıkacağı festivalde sınırsız tadım şansı bulunuyor ve  İstanbul’un, Baylan, Beyaz Fırın, La Vie En Rose  gibi markaları da festivalde yerlerini alacak.

Tatlı düşkünleri için bu hafta sonu kaçırılmaz bir seçenek gibi görünüyor.

kaynak: harbiyiyorum

Content Protection by DMCA.com
Bi' Tepki Ver Bakalım
Berbat Berbat
0
Berbat
Nasıl Ya? Nasıl Ya?
0
Nasıl Ya?
Facia Facia
0
Facia
Komik Komik
0
Komik
Geyik Geyik
0
Geyik
Süpper Süpper
0
Süpper
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
Budur Budur
0
Budur

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Haftasonu İstanbul’un İlk Tatlı Festivali’ne Hazır Mısınız?

Giriş Yap

Hesabın Yok mu?
Kayıt Ol

Şifreni Sıfırla

Back to
Giriş Yap

Kayıt Ol

Back to
Giriş Yap
Tür Seçin
Kişilik Testi
Bilgi Testi
Anket
Makale
Liste
Geyik
Resim