in

Günümüzde Teknoloji Bağımlılığı

Günümüzde teknolojiye olan bağımlılık had safhalara ulaştığı gibi, artık herkesin bir yaşam biçimi haline geldi. Telefonsuz, bilgisayarsız, televizyonsuz ev kalmadı diyebiliriz. Ancak son yıllardaki akıllı telefon çılgınlığının eline kimse su dökemiyor. Eski zamanlarda deli gibi yılan oyunu oynadığımız, neredeyse 1 haftaya yakın şarjı giden symbian telefonlar yerini android ve ios telefonlara o kadar hızlı bir şekilde kaptırdı ki, Nokia bile halen bu teknolojiye tam olarak yetişebilmiş değil.

Otobüslerde, kafelerde, sahillerde, yazlık yerlede şöyle bir dikkat edin, herkes başını önüne eğmiş, kulaklıklarını takmışlar kendilerini o minicik ekrana odaklamışlar. Şu anda belki siz bile bu yazıyı telefonunuzdan okuyorsunuz, kim bilir?

Teknolojinin kötü bir şey olduğunu düşünmüyoruz ancak bunun artık bir saplantı boyutuna ulaşması pek çok kişiyi korkutuyor. Her geçen gün çıkan yeni bir program, oyun, teknolojisi insanları bu alışkanlıklarına daha da bağımlı br hâle getiriyor. Şarj bitmesi demek, elektriklerin kesilmesi demek artık hayatı durdurmaya yetiyor.

Yolda canınız sıkılınca telefonunuz ile değil çevreniz ile vakit geçirin. Sohbet edin, dinleyin. Adres sorun, GPS ile yaşamayın. İşlerinizi şirkette bırakın, yanınızda taşımamaya çalışın.

İnsanlar telefonlarına o kadar gömülüyor ki çok yakın zamanda hemen hemen herkesin boyun fıtığı olma tehlikesi içinde olduğunu düşünüyoruz 🙂 Umarım yanılırız.

Sizi günümüz teknolojisinin bağımlılığını anlatan derin mesajlar içeren resimler ile başbaşa bırakıyoruz:

gunumuz-tekonoljisi-bilmiyorsan-1 gunumuz-tekonoljisi-bilmiyorsan-2 gunumuz-tekonoljisi-bilmiyorsan-3 gunumuz-tekonoljisi-bilmiyorsan-4 gunumuz-tekonoljisi-bilmiyorsan-5 gunumuz-tekonoljisi-bilmiyorsan-6 gunumuz-tekonoljisi-bilmiyorsan-7

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Written by Ecem Ü.

Hayallerinde yükseklere tırmanmak için asansör bekleyenlerden misiniz?

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

0 Yorum

En Korkunç Kanlı Oyuncak Ayı

Seveyim Derken Canı Çıkartılan Hayvanlar