in ,

Günümüzde Kullanılan En Psikopatik 10 Sorgulama Yöntemi

Bu tip psikopatik sorgulama yöntemleri yalnızca filmlerde oluyor sanıyordunuz değil mi?

Aslında gerçekte var olduğu gibi halen günümüzde de kullanılmaktadır. (Türkiye’de kullanıp kullanılmadığı konusunda bir fikrimiz yok.)

Bu yöntemler ile kişi psikolojik olarak çökertip konuşturmaya çalışılır.

Kişi ne kadar istese de zihnen iflas ettiği için zaman içinde pes etmeye başlar;

1 – İzole Etme

Kişi bu yöntemde tamamen yalnız bırakılır,yemek, su vs hiçbir şeyin bulunmadığı bir yerde yalnızlıktan çıldırıncaya kadar bekletilir.

2 – Uykusuz Bırakma

Kişinin uyumasına asla izin verilmez. Uykuya daldığı anda uyandırılıp sorguya çekilir. Uyanması için türlü ayıltıcı yöntemler kullanılır.

3 – Duyusal Yoksunluk

Kişi; ses geçirmeyen, ışıksız, düşük oksijenli küçücük bir odada bekletilir. Kişi kalp atışlarının sesi kulağına bir davul sesi gibi gelene kadar bekletilir.

4 – Sabit Pozisyon

Kişi bu yöntemde sabit bir pozisyonda durmaya zorlanılır. Küçücük bir kutu üzerinde veya bir çizgi üzerinde durması istenir. Stres ve panik atak baş gösterir.

5 – Duyu Bombardımanı

Kişiye, aşırı yüksek ses, aşırı parlak ışıklar ile resmen ateş edilir. Uyumasına, konsantre olmasına hatta düşünmesine bile fırsat bırakılmadan kişi çökertilir.

6 – Çıplaklık

Kişi, diğer tüm tutukluların önünde çıplak kalmaya zorlanır. Bu büyük utanç ve stres yüzünden kişi duygusal çöküntüye uğrar

7 – Aşağılama

Kişinin türlü kişiliklere bürünmesi istenir. Farklı kılıklara sokularlar. Örneğin dans etmeye, hayvan taklidi yapmaya gibi veya daha aşırıya kaçacak yöntemler kullanılır.

8 – Kültürel Utanç

Kişi halk arasında kültürel bir utanç baskısı ile karşı karşıya bırakılır. Örneğin Müslüman bir kişinin haram olduğunu düşündüğü yiyeceği yemesi yada dinine aykırı sözler sarfetmeye zorlanır.

9 – Aşırı Soğuk Kullanımı 

Kişi aşırı bir soğukta çırıl çıplak dışarıya salınır. Saatlerce soğukta bekletilir ta ki kişi konuşmak isteyene dek.

10 – Fobi Kullanımı

Kişiye aşırı korktuğu şeyler ile baskı kurulur. Örneğin farelerden korkan bir insanı farelerle dolu bir hücreye tıkılması gibi…

What do you think?


Warning: explode() expects parameter 2 to be string, array given in /home/u7404578/public_html/wp-content/plugins/snax/includes/votes/template.php on line 43

Warning: array_merge(): Argument #2 is not an array in /home/u7404578/public_html/wp-content/plugins/snax/includes/votes/template.php on line 43
0 points
Upvote Downvote

Written by Akın T.

Bir şeylere sıkı sıkıya tutunmayın. Sahip olduğunuz şeylere, “evrenin” size geçici olarak emanet ettiği şeyler gözüyle bakın-bütün her şeyi sizden her an geri alabileceği aklınızda olsun.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

0 Yorum

Dolce & Gabbana İlk Türban Koleksiyonunu Duyurdu

Kanser Hastası Bir Annenin Ölümünden Sonra Yayınlanan Veda Mektubu