in

Güneş Kremi Kullanırken Yapılan 8 Hata

Yaz aylarında girdiğimiz bu günlerde yavaş yavaş tatil planları yapılıyor. Güneşin zararlı etkilerinden korunmak için mutlak ve mutlak kullanmamız gereken güneş kremlerine yeterince önem verilmiyor. Daha bronz bir tene sahip olmak isterken cilt kanserine de davetiye çıkarıyoruz.

Geçen yıldan kalma güneş kremlerini kullanıyorsanız…

Araştırmalara göre son kullanma tarihi ( genelde 12 veya 6 ay) geçmiş güneş kremlerinin koruyucu etkileri kayboluyor.

gunes_kremi_1

 

Makyajın üzerine güneş koruyucu sürüyorsanız…

Fondöten üzerine sürülen güneş kreminin herhangi bir koruyucu özelliği olmuyor. Bunun yerine fondötenin içine az miktar da güneş kremi ekleyip makyaj yapmak. Veya koruyucu özelliği olan ürünleri tercih etmeli.

gunes_kremi_2

 

Az miktarda kullanıyorsanız…

Plaja çıkarken tüm vücudunuza güneş koruyucu kullanmadıysanız ne yazık ki güneş zararlı etkilerinden korunmuyorsunuz.

gunes_kremi_3

 

 

Gün içerisinde güneş kreminizi yenilemiyorsanız….

Güneş kreminin maksimum 2 saat etkisi devam ediyor. Yüzme, kurulanma ve terleme ile bu etki daha kısa sürüyor. Her yüzme ve duştan sonra kreminizi mutlaka tazelemelisiniz.

gunes_kremi_4

 

Suya dayanıklı krem kullanıyorsanız…

Yale üniversitesinde yapılan bir araştırma diyor ki, suya dayanıklı bir krem yok. Suya dayanıklı denilen kremlerin en fazla 40 ila 80 dakika koruyucu etkisi devam edip kayboluyor.

gunes_kremi_5

 

Sadece çok güneşli zamanlarda krem kullanıyorsanız…

Yazın bulutlu havalar güneşin olmadığı anlamına gelmiyor. Sadece siz (çok sıcak olmadığı için) güneşin teninize verdiği zararın farkında olmuyorsunuz. Uv ışınlarını koklayamadığımız, hissedemediğimiz ve tadamadığımız için varlığından haberdar olmuyoruz sadece.

gunes_kremi_6

Faktörü en yüksek olan güneş kremlerini tercih ediyorsanız…

Birçok cilt uzmanı 30 faktörün yeterli olduğunu söylüyor.  Daha yüksek faktör daha uzun ve daha güvenli olduğu anlamına gelmiyor. Güneş ışınlarına karşın %100 koruma sağlayan bir ürünün geliştirilmediğini söylüyorlar.

gunes_kremi_7

 

Sadece güneş kremi yeterli diyorsanız…

Tüm yukarıda yazılanları uygulasanız bile yine de en fazla %96 koruyuculuğa sahip olabiliyorsunuz. Şapka, güneş gözlüğü, uv filtreli giysiler ve mümkünse güneş ışınlarının dik gelmediği saatlerde dışarı çıkmak uzmanlara göre en önemlisi.

gunes_kremi_8

What do you think?


Warning: explode() expects parameter 2 to be string, array given in /home/u7404578/public_html/wp-content/plugins/snax/includes/votes/template.php on line 43

Warning: array_merge(): Argument #2 is not an array in /home/u7404578/public_html/wp-content/plugins/snax/includes/votes/template.php on line 43
0 points
Upvote Downvote

Written by Didem

Alice: Hangi yoldan gideyim?
Tavşan: Nereye gittiğini bilmiyorsan, hangi yoldan gittiğinin bir önemi yok...!

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

0 Yorum

Biber Öğütücü, Pepper Hacker Evinizdeki Teknolojiyi Hackliyor

Apple ‘ı Çöp Diye Attı Hazine Kadar Değerli Çıktı