Pink Bra
in

Günde 8 Dolar Harcayarak 50 Ülke Gezen Cesur Bloggerlar

Kıskançlık duygularınızın kabaracağı, pılınızı pırtınız alıp çekip gitme isteğinizin tavan edeceği ilham veren bir haber ile karşınızdayız:

Bu seyahat, Polonyalı gezgin bloggerların 600 dolarlık mini vanı ile atıldıkları tam 6 yıllık bir macera! Öyle az buz değil yani… İşte hikayeleri;

gunde-8-dolara-dunyayi-gezmek-bilmiyorsan-19

Tam 6 yıl boyunca 150.000 km yol katederek 50 ülke görmeyi başarmışlar. Mini vanlarında ve çadırlarla kalarak otele hiç para vermemişler. Restorana adım dahi atmamışlar, kendileri pişirip yemişler.

Bu 6 yıllık rüya gibi macera günde yalnızca 8 dolara patlamış.

gunde-8-dolara-dunyayi-gezmek-bilmiyorsan-18

En büyük sorunlarının benzin olduğunu söyleyen bloggerlar bu yüzden yavaş seyahat ettiklerini, yolda araçlarına gezginler alarak benzin parasını bölüştüklerini söylediler. Ayrıca pek çok insan, gittikleri yerlerden siparişler verdiği için bu şekilde de benzin parasını biraz olsun çıkartabilmişler.

gunde-8-dolara-dunyayi-gezmek-bilmiyorsan-17

Otelde kalmadıkları gibi bazen yol üzerindeki evlere misafir olmuşlar. Genelde çadırlarda kalmayı tercih etmişler.

gunde-8-dolara-dunyayi-gezmek-bilmiyorsan-16

Yemeklerini kendileri pişirmiş, marketten satın aldıkları ile yetinmeyi seçmişler. Avusturalya’da kanguru eti çok ucuz olduğu için genelde kanguru eti yemişler.

gunde-8-dolara-dunyayi-gezmek-bilmiyorsan-15

Uzun süredir seyahat ettikleri için arabalarını da kendileri tamir etmeyi öğrenmişler. Gerektiğinde yardım da almışlar fakat kimse bu sevimli gezginlerden araba tamiri için bir ücret talep etmemiş. Süper!

150 litrelik su tankları sayesinde tasarruflu bir şekilde duş olayını da halletmişler.

gunde-8-dolara-dunyayi-gezmek-bilmiyorsan-14

Yol üzerinde bazen kendilerine sponsor bularak seyahatlerin sırasında para da kazanmışlar, Avusturalya’dan Amerika’ya geçerken gemi transfer işlemlerini bu şekilde halletmişler. Araçlarının üzerine reklam alarak buradan da para kazanabilmişler.

gunde-8-dolara-dunyayi-gezmek-bilmiyorsan-13

Polonya’daki en popüler blog sitesi olmayı da başaran gençler yol üzerinde internet için durakladıkları sırada iş yapmayı da ihmal etmemişler.

İki adet kitap yayınlamışlar, bazı ülkelere egzotik fotoğraflar satmışlar ve reklam klipleri de çekerek buralardan da para kazanmışlar.

Darısı başımıza diyerek kendilerine, hepimizi kıskançlıktan çatlatan maceralarında güzel günler diliyoruz! Çünkü halen seyahat etmeye son hız devam ediyorlar…

gunde-8-dolara-dunyayi-gezmek-bilmiyorsan-12 gunde-8-dolara-dunyayi-gezmek-bilmiyorsan-11 gunde-8-dolara-dunyayi-gezmek-bilmiyorsan-10 gunde-8-dolara-dunyayi-gezmek-bilmiyorsan-9 gunde-8-dolara-dunyayi-gezmek-bilmiyorsan-8 gunde-8-dolara-dunyayi-gezmek-bilmiyorsan-7 gunde-8-dolara-dunyayi-gezmek-bilmiyorsan-6 gunde-8-dolara-dunyayi-gezmek-bilmiyorsan-5 gunde-8-dolara-dunyayi-gezmek-bilmiyorsan-4 gunde-8-dolara-dunyayi-gezmek-bilmiyorsan-3 gunde-8-dolara-dunyayi-gezmek-bilmiyorsan-2 gunde-8-dolara-dunyayi-gezmek-bilmiyorsan-1(BoredPanda)

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Written by Ecem Ü.

Hayallerinde yükseklere tırmanmak için asansör bekleyenlerden misiniz?

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

0 Yorum

Çin’de Pandalara Sarılarak 32,000 Dolar Kazanan Kadın

Yok Artık Diyeceğiniz Mucizevi Hayat Hikayeleri