Grip Bahane Bu Turşu Bir Şahane


Son günlerdeki grip ve domuz gribine karşı herkes inanılmaz derecede tedirgin. Her gün bindiğimiz toplu taşımalar olsun yada kapalı plaza ortamları olsun maalesefki mikrop yuvası. Grip olmamak için bir sürü vitamin ilaç tüketiyoruz.

Fakat bunun üzerine gripten korunma yöntemini araştırdık ve bulduk. Turşu yemek ve şalgam suyu içmek. Bende ilk duyduğumda saçma bulsam da bu şekildeymiş.

Bu konu da Prof. Dr. Gülay Koçoğlu, mayalanma esnasında turşuda yararlı bakterilerin de çoğaldığını vurgulayarak, “Probiyotik dediğimiz bu bakterilerin sağlık açısından çok faydası var. Bunlar bağışıklık sistemimizi güçlendiriyor. Turşu, içerisinde bulunan probiyotik bakteriler sayesinde kişiyi grip ve benzeri enfeksiyonlardan koruyor. Probiyotik bakteriler aynı zamanda bağırsak florasını da olumlu yönde değiştirerek kanserden korunmaya yardım ediyor” dedi.

Tabi herşey de olduğu gibi azı karar çoğu zarar diyelim. Tek turşu suyu da yetmez vitaminlerimizi içmeye devam edelim, hijyene fazlasıyla önem gösterelim ve hasta olduğumuzda mümkün olduğunda kalabalık ve sıcak alanlardan uzak durarak başka kişileride hasta etmekten uzak duralım.

 


Bi' Tepki Ver Bakalım
Çok Fena Çok Fena
0
Çok Fena
Nasıl Ya? Nasıl Ya?
0
Nasıl Ya?
Iyyy Iyyy
0
Iyyy
Komik Komik
0
Komik
Süpper Süpper
0
Süpper
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
Budur Budur
0
Budur

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hesabın Yok mu?
Kayıt Ol

Şifreni Sıfırla

Back to
Giriş Yap

Kayıt Ol

Back to
Giriş Yap
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Poll
Story
List
Meme
Image