Grip Bahane Bu Turşu Bir Şahane


Son günlerdeki grip ve domuz gribine karşı herkes inanılmaz derecede tedirgin. Her gün bindiğimiz toplu taşımalar olsun yada kapalı plaza ortamları olsun maalesefki mikrop yuvası. Grip olmamak için bir sürü vitamin ilaç tüketiyoruz.

Fakat bunun üzerine gripten korunma yöntemini araştırdık ve bulduk. Turşu yemek ve şalgam suyu içmek. Bende ilk duyduğumda saçma bulsam da bu şekildeymiş.

Bu konu da Prof. Dr. Gülay Koçoğlu, mayalanma esnasında turşuda yararlı bakterilerin de çoğaldığını vurgulayarak, “Probiyotik dediğimiz bu bakterilerin sağlık açısından çok faydası var. Bunlar bağışıklık sistemimizi güçlendiriyor. Turşu, içerisinde bulunan probiyotik bakteriler sayesinde kişiyi grip ve benzeri enfeksiyonlardan koruyor. Probiyotik bakteriler aynı zamanda bağırsak florasını da olumlu yönde değiştirerek kanserden korunmaya yardım ediyor” dedi.

Tabi herşey de olduğu gibi azı karar çoğu zarar diyelim. Tek turşu suyu da yetmez vitaminlerimizi içmeye devam edelim, hijyene fazlasıyla önem gösterelim ve hasta olduğumuzda mümkün olduğunda kalabalık ve sıcak alanlardan uzak durarak başka kişileride hasta etmekten uzak duralım.

 

Content Protection by DMCA.com

Beğendiysen Bunu Arkadaşlarınla Paylaş

40 Paylaşım
0
40 Paylaşım, 0 points
Bi' Tepki Ver Bakalım
Berbat Berbat
0
Berbat
Nasıl Ya? Nasıl Ya?
0
Nasıl Ya?
Facia Facia
0
Facia
Komik Komik
0
Komik
Geyik Geyik
0
Geyik
Süpper Süpper
0
Süpper
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
Budur Budur
0
Budur

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Grip Bahane Bu Turşu Bir Şahane

Giriş Yap

Hesabın Yok mu?
Kayıt Ol

Şifreni Sıfırla

Back to
Giriş Yap

Kayıt Ol

Back to
Giriş Yap
Tür Seçin
Kişilik Testi
Bilgi Testi
Anket
Makale
Liste
Geyik
Resim