in

Grip Bahane Bu Turşu Bir Şahane

Son günlerdeki grip ve domuz gribine karşı herkes inanılmaz derecede tedirgin. Her gün bindiğimiz toplu taşımalar olsun yada kapalı plaza ortamları olsun maalesefki mikrop yuvası. Grip olmamak için bir sürü vitamin ilaç tüketiyoruz.

Fakat bunun üzerine gripten korunma yöntemini araştırdık ve bulduk. Turşu yemek ve şalgam suyu içmek. Bende ilk duyduğumda saçma bulsam da bu şekildeymiş.

Bu konu da Prof. Dr. Gülay Koçoğlu, mayalanma esnasında turşuda yararlı bakterilerin de çoğaldığını vurgulayarak, “Probiyotik dediğimiz bu bakterilerin sağlık açısından çok faydası var. Bunlar bağışıklık sistemimizi güçlendiriyor. Turşu, içerisinde bulunan probiyotik bakteriler sayesinde kişiyi grip ve benzeri enfeksiyonlardan koruyor. Probiyotik bakteriler aynı zamanda bağırsak florasını da olumlu yönde değiştirerek kanserden korunmaya yardım ediyor” dedi.

Tabi herşey de olduğu gibi azı karar çoğu zarar diyelim. Tek turşu suyu da yetmez vitaminlerimizi içmeye devam edelim, hijyene fazlasıyla önem gösterelim ve hasta olduğumuzda mümkün olduğunda kalabalık ve sıcak alanlardan uzak durarak başka kişileride hasta etmekten uzak duralım.

What do you think?


Warning: explode() expects parameter 2 to be string, array given in /home/u7404578/public_html/wp-content/plugins/snax/includes/votes/template.php on line 43

Warning: array_merge(): Argument #2 is not an array in /home/u7404578/public_html/wp-content/plugins/snax/includes/votes/template.php on line 43
0 points
Upvote Downvote

Written by Akın T.

Bir şeylere sıkı sıkıya tutunmayın. Sahip olduğunuz şeylere, “evrenin” size geçici olarak emanet ettiği şeyler gözüyle bakın-bütün her şeyi sizden her an geri alabileceği aklınızda olsun.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

0 Yorum

Obsesif – Kompulsif Bozukluk (OKB) Seviyenizi Ölçün – TEST

Alan Rickman’ın En İyi 10 Filmi