in

Gözleriniz Ne Kadar İyi Görüyor Test Edin

Sana doğru yaklaşan bu görüntüde kimi görüyorsunuz; Albert Einstein veya Marilyn Monroe’ mu? Bu cevabınız gözleriniz hakkında çok şey söylüyor.

test

Muhtemelen anlık olaran cevabınız değişti. Önce Marilyn Monroe’ yu gördüğünüz ve finalda Albert Einstein’ı. Merak etmeyin gözlerinizde herhangi bir problem yok. İki resmi de görüyor olmanız gayet normal. Ancak hala Marilyn Monroe’ yu görüyorsanız gözlerinizle ilgili bir problem var.

2007 yılında Amerika’nın ünlü MIT Üniversitesi araştırmacılarından Aude Olivia iki resmi üstüste yerleştirip bu testi hazırlamış. Resme bakıp Albert Einstein görüyorsanız sorun yok. Ama Marilyn Monroe’ yu görüyorsanız, net görüşle ilgili ciddi sorunlarınız var demektir.

Çünkü resimde kullanılan karışım, sağlıklı gözlerin yakından sadece Einstein profilini fark edebileceği ve Marilyn profilini ancak uzaktan bakınca görebileceği şekilde tasarlanmış. Eğer görüşle ilgili sıkıntınız varsa, yakın mesafeden baktığınızda Einstein’ ı atlayıp doğrudan Monroe görüntüsüne kilitleniyorsunuz.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Kazandığı Tatil, Eşi Olmayınca Ona Eziyet Oldu

Kayahan Hayatını Kaybetti