Google Mühendisinin İnanılmaz İcadı


Bu yıl CES fuarında bir çok değişik teknoloji tanıtıldı. Bunlardan bir tanesi de Samsung’un dev dokunmatik ekrana sahip buzdolabıydı. Her geçen gün kullandığımız günlük eşyaları da dijital hale getirmek için mühendisler uğraşıyor.

Bu konu da google mühendisi Max Braun icat ettiği dokunmatik ayna gerçekten pazarda yer alacak gibi gözüküyor. Braun projesini internette açıkladığında videolar ve fotoğraflar neredeyse gerçek dışı görünüyor. Tek ekran da Hava durumu, saat ve haber başlıkları. Bütün bunların bilgisini kendi telefonunuzdan da bakabilirsiniz ama banyo aynanız bu özellikleri kullanmak gerçek dışı!

Bilim kurgu filmlerindeki gibi gözükse de bu tip teknolojiler bulut sistemleri, gorilla glass camlar gibi teknolojiler geliştikçe evimizin her yerinde bu son teknolojileri kullanmak isteyeceğiz.

akilli-aynalar-1

Şu anda Braun’un geliştirmekte olduğu teknoloji de şu an ayna üzerinden android sistem tabanı kullanan sistemde android alt yapısı sayesinde bazı kod parçaları sayesinde haber ve hava durumunu gösterebiliyor.

Merakla teknolojinin ne kadar daha gelişebileceğini bekliyoruz 🙂

 

Bi' Tepki Ver Bakalım
Çok Fena Çok Fena
0
Çok Fena
Nasıl Ya? Nasıl Ya?
0
Nasıl Ya?
Iyyy Iyyy
0
Iyyy
Komik Komik
0
Komik
Süpper Süpper
0
Süpper
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
Budur Budur
0
Budur

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hesabın Yok mu?
Kayıt Ol

Şifreni Sıfırla

Back to
Giriş Yap

Kayıt Ol

Back to
Giriş Yap
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Poll
Story
List
Meme
Image