in

Google Mühendisinin İnanılmaz İcadı

Bu yıl CES fuarında bir çok değişik teknoloji tanıtıldı. Bunlardan bir tanesi de Samsung’un dev dokunmatik ekrana sahip buzdolabıydı. Her geçen gün kullandığımız günlük eşyaları da dijital hale getirmek için mühendisler uğraşıyor.

Bu konu da google mühendisi Max Braun icat ettiği dokunmatik ayna gerçekten pazarda yer alacak gibi gözüküyor. Braun projesini internette açıkladığında videolar ve fotoğraflar neredeyse gerçek dışı görünüyor. Tek ekran da Hava durumu, saat ve haber başlıkları. Bütün bunların bilgisini kendi telefonunuzdan da bakabilirsiniz ama banyo aynanız bu özellikleri kullanmak gerçek dışı!

Bilim kurgu filmlerindeki gibi gözükse de bu tip teknolojiler bulut sistemleri, gorilla glass camlar gibi teknolojiler geliştikçe evimizin her yerinde bu son teknolojileri kullanmak isteyeceğiz.

akilli-aynalar-1

Şu anda Braun’un geliştirmekte olduğu teknoloji de şu an ayna üzerinden android sistem tabanı kullanan sistemde android alt yapısı sayesinde bazı kod parçaları sayesinde haber ve hava durumunu gösterebiliyor.

Merakla teknolojinin ne kadar daha gelişebileceğini bekliyoruz 🙂

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Savaş mağduru çocuklar

Limitless Hapı Gerçek!