in

Gerçek Hikaye Diye Kandırıldığımız 9 Film

Filmlerin en etkileyici yanı “Gerçek bir hikayeden esinilmiştir.” sloganıdır. Gerçekleri öğrenmek için yanıp tutuşursunuz. Sonuna yaklaştıkça bir terslik var gibidir ama emin olamazsınız. Bu yüzden bu liste sizlere yardımcı olabilir;

Umudunu Kaybetme

kandiran-filmler-9

Filmdeki o süper baba aslında hiç o kadar süper değildir. Gerçekte Will Smith’in oynadığı süper baba karakteri, karısını bir kaç kez hırpalamaktan içeriye girmiş, belli bir süre çocuğunu da anneye bırakıp kaçmış hiç iyi olmayan bir babadır. Filmdeki babaya hiç benzemiyor değil mi?

Exorcist

kandiran-filmler-8

1940 yıllarda başlayan şeytanlı bu filmlerin başlangıç hikayesi tam olarak bilinemiyor. Çoğu da hurafeden oluşuyor. Ortaya atılmış bir hikaye dallanıp budaklanarak, gerçek hikaye damgasından bir türlü kurtulamıyor.

21

kandiran-filmler-7

Bu filmdeki zeka takımını hepimiz hatırlıyoruz. Ama aslında tüm 21 takımını gerçekte Asyalı insanlar oluşturuyordu. Fakat filmde tam tersiydi.

Titanik

kandiran-filmler-6

Titanik 1912 yılında gerçekten battı ama gemide Jack veya Rose adında kimse yoktu. Yani kapının üzerinde sırayla durmadıkları için Rose’un donmaya bıraktığı bir sevgilisi de hiçbir zaman olmamıştı.

Amityville Şatosu

kandiran-filmler-5

Herkes bu hikayenin gerçekliğinden ürperir. İçeriye giren hiç kimse sağ çıkamamıştır, sözleri tüyleri diken diken eder. Ama aslında bu hikaye şaraptan kafayı bulmuş bir yazar tarafından yazılmıştır.

Teksas Katliamı

kandiran-filmler-4

Bu film başlarken ekranda gördüğümü “Bu film gerçek olaylardan esinlenilmiştir.” yazısı filmi daha da ürkütücü kılmaya yetmiştir. Ama aslında Ed Gein adındaki bir adamın elinde elektrikli testere ile insanları biçmesi herhangi bir gerçeklik taşımamaktadır. Üzgünüz.

Blair Cadısı

kandiran-filmler-3

Bu videonun Maryland ormanlarında çekilmiş gerçek bir belgesel olduğuna herkes inandırıldı. Aslında böyle birşey yoktu. Tamamen sahteydi.

Fargo

kandiran-filmler-2

Film başlarken “gerçek hikayeden esinlenilmiştir” yazısı aslında gerçek olmayacak kadar tuhaf bir film için çok fazla. Cohen kardeşlerde böyle tuhaf bir filmin gerçek olabileceğine kimsenin inanacağını tahmin etmemişler ama yine de o yazıyı koyarak bu durumu test etmek istemişler.

Er Ryan’ı Kurtarmak

kandiran-filmler-1

Bu filmde gerçek bir hikaye sözleri ile başlamış olsada hiçbir zaman kurtarılması gereken bir Ryan olmadı. Onu kurtarmaya çalışma çabaları da hiçbir zaman yaşanmadı. Kandırıldık.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Felaketten Birkaç Saniye Önce Çekilen Fotolar

Nasıl Olduğunu Hayal Bile Edemeyeceğiniz Sakarlıklar