in

Geceleri,Şehirdeki Evsizlere Bir Kase Sıcacık Çorba Veren Aşhane

Otobüs duraklarında, parklarda hayata tutunmaya çalışan insanlar… Görmediğimiz, bilmediğimiz yüzlerce hatta binlerce evsiz insan. Ve bu insanlara bir kase sıcacık çorba ulaştırmaya çalışan güzel insan Mahmut Karaman.

ashane_2

Bu, evsiz insanların videolarını beğenmekle, paylaşmakla veya videoya ah ah vah vah yorumları yapmaktan çok başka bir iş. Bu elini taşın altına koymakla alakalı. Akşam 8′ den sabah 8′ e kadar yüzlerce km yapıp evsizlere ulaşmaya çalışan Mahmur Karaman sesini onlara ulaştırmaya çalışıyor. 1000 kişiye yetecek kadar çorbayla yola çıkıyor ancak 500 kişiye ulaşabiliyor.

ashane_4

 

ashane_3

Mahmut Karaman ve dostları , sosyal medya aracılığı ile hem gönüllüler aranıyor , hem evsizlere ulaşmak istiyor. İstanbul’ dan sonra Ankara’ da Aşhane kurma çalışmalarına başlamışlar bile .

ashane_1

 

https://www.facebook.com/ashanecorba/

Ellerinize, güzel yüreğinize sağlık….

What do you think?


Warning: explode() expects parameter 2 to be string, array given in /home/u7404578/public_html/wp-content/plugins/snax/includes/votes/template.php on line 43

Warning: array_merge(): Argument #2 is not an array in /home/u7404578/public_html/wp-content/plugins/snax/includes/votes/template.php on line 43
0 points
Upvote Downvote

Written by Didem

Alice: Hangi yoldan gideyim?
Tavşan: Nereye gittiğini bilmiyorsan, hangi yoldan gittiğinin bir önemi yok...!

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

0 Yorum

Otostop Çekerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Maya Döneminden Günümüze Ulaşan Dünya Dışı Varlıklara Ait Kalıntılar