in

Garson Olmak Bir İnsana 9 Farklı Yol Öğretir

Hayatta dair herşeyi okulda öğrenemezsiniz. Bazı şeyleri yaşamanız ve deneyim edinmeniz gerekir. Özellikle insanlarla sürekli iletişimde olmanızı gerektirecek işlerde çalışmak size bambaşka deneyimler kazandırır ve hayatın gerçeklerini birebir yaşarsınız. Garsonluk ise bunlardan yalnızca biridir;

Sorunlarınızı işinize taşımamayı öğrenirsiniz.

garson-olmak-bilmiyorsan (7)

Siz hizmet sektöründe çalışıyorsunuz. Sorunlarınızı müşterilerinize yansıtamazsınız. Sorunlarınızı işine getiremezsiniz. İşinizi her daim düzgün yapmaya çalışma çabanız sizi zamanla ileride karşılaşacağınız bu tip durumlarda olağan davranmanıza çok yardımcı olacaktır.

Her daim güler yüzlü olabilmeyi öğrenirsiniz
garson-olmak-bilmiyorsan (2)

En sıkıntılı, sorunlu anınız olsa bile işiniz gereği her daim güleryüzlü olmanız gerekir. İlk başlarda ç k zorlanabilirsiniz ama zamanla bu size ne olursa olsun gülebilmeyi ve geçebilmeyi öğretecektir.

En sinir bozucu insanlara bile kibar davranabilmeyi öğrenirsiniz.

garson-olmak-bilmiyorsan (2)

Bu sektörde çalışmaya başlayınca karşınıza o kadar sinir bozucu insanlar çıkacak ki, muhtemelen onları alıp duvara vurmak isteyeceksiniz. Ama bunu yapmaycaksınız, her daim sakin kalmayı başarıp kendinizi aşarak bu sinir bozucu insanlara gülüp geçmeyi öğreneceksiniz.

Aynı anda birden fazla iş yapmayı öğrenirsiniz. 

garson-olmak-bilmiyorsan (1)

Çok yönlü bir insan olabilmeyi en iyi bu meslekte öğrenebilirsiniz. Elinizde tabaklar, bir yandan yeni sipariş, bir yandan dökülen kola, menü isteyen bir masa…

Dost edinmenin düşman edinmekten daha kolay olduğunu öğrenirsiniz.

?????????

Ne kadar güleryüzlü ve hoşsohbet olursanız o kadar çok sevilir, o kadar çok hatırlanırsınız. Ve bu şekilde oraya sürekli gelen insanlar tarafından bir tanıdığa, daha sonra bir dosta dönüşebilirsiniz. İki güzel cümle ile dost edinebilirsiniz.

Her daim hazır olmayı öğrenirsiniz.

garson-olmak-bilmiyorsan (6)

Bir müşteri için her daim hazırlı olmanız gerekir. İsteklerine, şikayetlerine, problemlerine karşı her türlü çözüm için orada dimdik bekliyorsunuz. Hep hazırsınız!

Herkesin saygı görmesi gerektiğini öğrenirsiniz.

garson-olmak-bilmiyorsan (4)

Garson olmadan önce garsonlara ne kadar saygılıydınız? Onlara nasıl davranıyordunuz? Geç gelen bir yemek için tepkiniz garsona mıydı? Suçlu belkide ahçıydı? Belkide yangın çıktı? Ama garsona patladınız. Bunu anlamak için garson olmanız gerekiyordu. Ellerinden geldiğince herkese yetişmeye çalışan, güleryüzünü yüzünden hiç eksik tutmayan garsonlara da saygının şart olduğunu öğrendiniz.

İletişimin herşey olduğunu öğrendiniz.

?????????

Dikkatli bir şekilde tek seferde aldığınız ve karıştırmadığınız kalabalık siparişler, onlar ile yaptığınız hoşsohbetler, sıcak bir karşılama ve uğurlama ile aldığınız tepkiler size çok şey katacaktır.

Bilemeden, anlamadan yargılama alışkanlığınızdan kurtulursunuz.

garson-olmak-bilmiyorsan (1)

Güzel bir hizmet, hoşsohbet ve saygılı bir duruşun geri dönüşümü manevi yönden size çok şey katacağını öğrendiniz. Ama bunlar size maddi açıdan da size destek çıkabilir. Kim bilir? Kimseyi yargılamayın.

What do you think?


Warning: explode() expects parameter 2 to be string, array given in /home/u7404578/public_html/wp-content/plugins/snax/includes/votes/template.php on line 43

Warning: array_merge(): Argument #2 is not an array in /home/u7404578/public_html/wp-content/plugins/snax/includes/votes/template.php on line 43
0 points
Upvote Downvote

Written by Ecem Ü.

Hayallerinde yükseklere tırmanmak için asansör bekleyenlerden misiniz?

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

0 Yorum

Uçakta Sinir Bozan 8 İnsan Tipi

Küpenizin Arkası Eğer Böyleyse Büyük Bir Hata Yapıyor Olabilirsiniz?