in

Firmalar Fiyatlardaki 99 Kuruş Eki ile Hepimizi Kandırıyor

Ben açıkçası fiyatların sonundaki 99 kuruş ekinden bıktım! Dikkat ettiniz mi? Özellikle yiyecek hariç tüm sektörde artık her fiyatın sonunda bir adet 99 kuruş eki bulunuyor.

SADECE 99,99 TL!

Neee! 99,99 TL’mi? Bu 200 TL’ydi 90 YL’ye inmiş ya!

Neden göz göre göre ahmak yerine konuluyoruz? Ahmak mı? Neden mi? Nakit ödemelerinizin karşısında 1 kuruş para üstü aldığınız oldu mu? Genellikle hayır, çünkü kimse 1 kuruşun lafını etmez diye düşündükleri için firmalarda size para üstünü hatırlatmadan fişinizi verip gönderiyor.

1 KURUŞ İSTERİM

Şey, 1 kuruşumu da alabilir miyim?

Diyelim ki kasaya geldiniz, ödemenizi yaptınız ve 1 kuruş olan para üstünü rica ettiniz. Hazır cevap “Bozuğumuz yok.” olur. Ne yaparsınız, 1 kuruşun da lafını etmeyeyim, çirkefleşmeyeyim diyerek oradan uzaklaşırsınız. Çekinmeyin isteyin.

EĞER YOKSA

Sana o 1 kuruşu ver dedim hemen!

İnat ettiniz, 1 kuruş isterim dediniz. İşte firma burada aniden köşeye sıkıştırılır. Size para üstünü ödemek zorunda olduklarını hissetirince ani bir para bozdurma telaşı içine girerler. Yok mu? Çözüm bulmaları şart. 

Olay 1 kuruş ile zengin olabilme ihtimaliniz değil, o oyuna kanmadan bir bakıma farkında olduğunuzu gösterip protesto etmek. Karşı firmayı haksız yere kar ettirmemek.

Ama komik olan ne biliyor musunuz?

Yok artık, insanlar kanıyor mu bu 99 numarasına gerçekten?

Yurt dışında yapılan bir deneyde $34, $39, ve $44 fiyat etiketleriyle ürünler satışa konulmuş. İnanamayacaksınız ama 39 dolara olan ürün 24% daha fazla satılmış! Daha ucuz fiyatı değil 39 doları tercih etmişler.

Yapılan araştırmara göre resmen 9 sayısı uğurlu sayı olarak geçiyor çünkü 99 ekini her kullanan firma satışlarınına arttığından bahsediyor.

Yaşasın, olayı çözdük! 1 kuruşa hücum!

Burada 99 ekine kanmayarak üzerine o gizemli 1 kuruş ekini atıp asıl fiyatı görebilmek çok önemli. 99,99 TL fiyat etiketine sahip bir ürün aslında 90 TL değil 100 TL’dir. Ama o kadar 9 rakamı size o fiyatın 90’lı bir fiyata odaklar. Bu muhteşem bir satış stratejisidir. Lütfen bu oyunun kurbanı olmayın!

 

What do you think?


Warning: explode() expects parameter 2 to be string, array given in /home/u7404578/public_html/wp-content/plugins/snax/includes/votes/template.php on line 43

Warning: array_merge(): Argument #2 is not an array in /home/u7404578/public_html/wp-content/plugins/snax/includes/votes/template.php on line 43
0 points
Upvote Downvote

Written by Ecem Ü.

Hayallerinde yükseklere tırmanmak için asansör bekleyenlerden misiniz?

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

0 Yorum

Su İçerek Zayıflamak Mümkün mü ?

Hafta Sonu Yapmak İstediğiniz Ama Yapmadığınız 10 Plan