in

Erken Yaşlanmanın 5 Belirtisi

Stres, yanlış beslenme, kozmetik ürünler erken yaşlanma sebepleridir. Erken yaşlanmanın önüne geçebilirsiniz!

Vücudumuz aslında birer sanat eseri gibidir. Eskidikçe, yaşlandıkça tıpkı bir resim gibi solmaya başlar, bir heykel gibi dökülmeye ve çatlamaya başlar.

Ancak hayat şartları, stres, sıkıntılar erken yıpranmalara ve yaşlanmalara sebep olabilir ve siz de bunun hiç ama hiç farkında olmazsınız.

O zaman hemen soralım, aşağıdaki beş maddeden kendinizde birşeyler buldunuz mu? Cevap evet ise, o zaman sizde erken yaşlanıyorsunuz!

1. Sararan Dişler

Zararlı besinler, sigara ve aşırı kafein tüketimi dişleri hızla sarartır. Dişleri eski sağlığına kavuşturmak için bol bol taze sebze ve meyve yiyip, komple bakım yapan diş macunları ile günde iki kez fırçalayın.

2. Seyrelen Kaş ve Kirpikler

Hormonel değişiklikler, sürekli cımbız kullanımı ve kozmetik malzeme tüketimi kaş ve kirpikleri seyreltir. Vitaminli yiyecekler tüketerek, kaş ve kirpiklerinizi hindistan cevizi yağı ile bakım yapın.

3. Kızaran Gözler

Sürekli monitöre bakmak, TV izlemek ve vitaminsiz yiyecekler tüketmek göz damarlarında sorunlar oluşturduğu için kızarıklıklara sebep olur. Bu durumdan kurtulmak için bol bol yeşil çay tüketmeye ve papatya çay torbalarını gözünüze koyarak gözlerinizi dinlendirmeye çalışın.

4. Ten Renginin Solması

Yıllar geçtikçe ten rengi solar ve lekelenmeler başlar. Ancak düzensiz beslenme ve bozuk bir uyku düzeni de vücutta aynı etkileri meydana getirir. Bundan kurtulmak için düzenli bir şekilde beslenmeli ve uykunuza özen göstermelisiniz.

5. Saç Dökülmesi

Aşırı stres, saçların sık sık boyanması, işlem görmesi; saçların dökülmesine ve zamanla seyrelmesine sebep olur. Bu durumdan kurtulmak için stresi azaltmalı, saçları boyamaktan kaçınmalı ve badem yağı ile bol bol bakım yapmalıdır. Biotin hapı içerek takviye yapabilirisiniz. Ayrıca haftada aen fazla 2 kez saçlarınızı yıkamaya çalışın.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Oscar Ödülünü Hiç Kazanamamış Boynu Bükük 13 Aktör

Dünyanın En Güleç Yüzlü 10 Köpeği