in ,

Erkekler Sakalları İle Bize Ne Mesaj Veriyorlar?

Kadınlar sakallı erkeklere karşı bazen önyargılı davransalar da içten içe onları çekici buldukları bir gerçek. Peki erkekler aslında sakalları ile bize ne mesaj vermeye çalışıyorlar?

Tam Sakal

HOLLYWOOD, CA - FEBRUARY 24:  George Clooney poses at the 85th Annual Academy Awards at Dolby Theatre on February 24, 2013 in Hollywood, California.  (Photo by Steve Granitz/WireImage)

Bu “Yaşlı erkek sakalı” olarak tanımlanıyor. Çoğu kişi bu sakalın akademisyen sakalı olduğu konusunda birleşiyor. Bilgeliğin, bilginin kıla bürünmüş hali. Ayrıca dini manalarda çıkarmak mümkün. Her ne kadar yaşlı erkek sakalı olarak yorumlansa da son zamanlarda gençlerin en favori imaj yenileme çalışmaları tam sakal bırakmak oluyor.

 

Keçi Sakalı

MADRID, SPAIN - DECEMBER 16:  Brad Pitt attends "The Tourist premiere at Palacio de los Deportes on December 16, 2010 in Madrid, Spain.  (Photo by Carlos Alvarez/Getty Images)

Geçmişte kalan bir adam. 90 ‘ların en gözde sakal şekli günümüzde pek yaygın olmasa da hala tercih edenler var. Geçmişini özlediğini söylemeye çalışan keçi sakallı birini görürseniz ona acilen değişim vakti geldiğini açıklayın.

 

Pis Sakal

"Only God Forgives" New York Premiere

Modayı yakalamaya çalışan adam. Belli ki sakal bırakmak için can atıyor ama sakalın bakımı hakkında bazı endişeleri var. Reklam yüzü olarak ta çokça tercih edilen pis sakal, sakalın en basit hali.

 

Favoriler

Kesinlikle eğlenmeyi seven bir adam. Favori görmek hemen aklımıza Elvis’ i getiriyor. Birazda üniversitenin gençlik yıllarını hatırlatıyor. Bu da favorilere eğlenceli bir bakış açısı sağlıyor.

 

Chinstrap Sakal

Bir erkeği en üzgün gösteren sakal. Favoriler ile birleşen sakalı bir çizgi oluşturması ile erkeğin yüzü olduğundan daha ince duruyor. Sporcuların ve sanatçıların daha çok tercih ettiği bu sakal “benim kendimle ilgili az biraz” problemim var diyor.

 

Bıyık

Tek kelime ile ukala. Tarihte bile bıyık ile iyi bir imaja sahip olan kimse yok. Hatta bıyıkları ile hatırlanan bir çok kötü karakter hatırlayabiliriz. 70’li yıllarda ise gay/biseksüel bir imaj bırakıyordu. Günümüzde kendine güvenen erkeklerin tercih etttiği bir durum oldu.

 

At Nalı Bıyık

Asi adam. At nalı bıyık aklımıza hemen motosiklete binen sert erkek imajını getiriyor. Hatta at nalı sakal,hep Hulk Hogan abimiz ile anılacak.

 

Palabıyık

Karakter sahibi adam. Bu tip sakal, eski Türk filmlerindeki kabadayıların aksine porselen çay bardağından çayını yudumlayan son derece centilmen bir erkek imajı veriyor.

 

Cücük Sakal

Sıradışı adam. 2. Dünya savaşı sırasında çok popüler olan bir sakaldı. Sinek kaydı tıraşına küçük bir nüans katan ve kendi farkını ortaya koymayı seven erkeklerin tercihi.

 

 

Mutton Chops Sakal

Kocaman yürekli adam. Türkçe anlamıyla hiçbir alakası olmayan bir sakal.  Victoria dönemine ait mutton chops sakal, sert görünüşlerinin altında kocaman sıcacık bir yürek taşıyan erkeklerin kendilerini maskeleme yöntemi.

 

Sinek Kaydı Traşı

Cool adam. Damat tıraşı olarak damgalansa da erkeklerin özgür ve rahatına düşkün karakterlerini ön plana çıkaran bir imaj. Günlük hayatlarında ve iş dünyasında saygınlıklarını kıl sayısı ile ölçmeyen erkeklerin gururlu duruşu diyebiliriz.

 

 

 

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Written by Didem

Alice: Hangi yoldan gideyim?
Tavşan: Nereye gittiğini bilmiyorsan, hangi yoldan gittiğinin bir önemi yok...!

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

0 Yorum

Su İçerek Zayıflamak Mümkün mü ?

Firmalar Fiyatlardaki 99 Kuruş Eki ile Hepimizi Kandırıyor