in

Elmas Nasıl Oluşur ?

Bütün elmaslar yerin altında devasa bir ısı ve basınç altında oluşur ve yer yüzeyine volkanik patlamalar sonucu gelir.

elmas_madenciligi

Elmaslar yer yüzünün 160 ile 480 km altında oluşur. Çoğunlukla volkanik hareketliliğin olduğu bölgelerde çıkarılır. Diğer elmaslar orijinal kimberlitlerinden ayrılarak başı boş vaziyette bulunur .

Dünyada elmas sıralamasında birinci sırada Güney Afrika gelmektedir. Elmas, saf karbondan meydana gelmektedir. Madde olarak yeryüzündeki doğal olarak varolan maddelerin en sertlerinden biridir. Bilinen en büyün elmas 4000 km boyundadır ve on milyar trilyon karattır. Avusturalya dan 8 ışık yılı uzaklıkta bulunan Erboğa takım yıldınızda bulunan “Lucy” yıldızıdır. Teknik ismi BPM 37093’dür.

What do you think?


Warning: explode() expects parameter 2 to be string, array given in /home/u7404578/public_html/wp-content/plugins/snax/includes/votes/template.php on line 43

Warning: array_merge(): Argument #2 is not an array in /home/u7404578/public_html/wp-content/plugins/snax/includes/votes/template.php on line 43
0 points
Upvote Downvote

Written by Akın T.

Bir şeylere sıkı sıkıya tutunmayın. Sahip olduğunuz şeylere, “evrenin” size geçici olarak emanet ettiği şeyler gözüyle bakın-bütün her şeyi sizden her an geri alabileceği aklınızda olsun.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

0 Yorum

Cam Katı Mıdır,Sıvı Mıdır ?

Kırkayağın Kaç Ayağı Vardır ?