in

Dünyanın Kuzeni Kepler-452b ‘i Tanıyalım

NASA’nın gezegen avcısı Kepler teleskopu geçtiğimiz gün Dünya’ya benzer bir gezegen keşfetmişti.

Kepler-452b, Dünya’dan tam 1400 ışık yılı uzaklıkta ve Dünya’nın çapından 60% daha büyük. Tıpkı Dünya’nın güneş etrafındaki yörüngesel hareketi gibi Kepler-452b ‘nin de Cygnus adındaki kendi güneşinin etrafındaki bir yörüngede süzülüyor. Dünyamız güneş etrafındaki dönüşünü 365 günde tamamlarken Kepler bu dönüşü 385 günde tamamlıyor.

Nasa bu zamana dek Kepler teleskopu ile 12 adet Dünya’ya benzer gezegen keşfettiklerini ancak uydularına aşırı yakın veya çaplarının aşırı büyük olmaları sebebiyle yaşam barındıramayacağını belirttiler.

Dünyanın iri kıyım kuzeni olarak adlandırılan Kepler-452b yaşam olma potansiyeli taşıdığı belirtiliyor.

What do you think?


Warning: explode() expects parameter 2 to be string, array given in /home/u7404578/public_html/wp-content/plugins/snax/includes/votes/template.php on line 43

Warning: array_merge(): Argument #2 is not an array in /home/u7404578/public_html/wp-content/plugins/snax/includes/votes/template.php on line 43
0 points
Upvote Downvote

Written by Akın T.

Bir şeylere sıkı sıkıya tutunmayın. Sahip olduğunuz şeylere, “evrenin” size geçici olarak emanet ettiği şeyler gözüyle bakın-bütün her şeyi sizden her an geri alabileceği aklınızda olsun.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

0 Yorum

Ağır Çekimde Patlayan Dev Su Balonu ve İçindeki Çılgın Adam

4 Dakika Sonra Sizi Duştan Atan Duş Perdesi