in

Dünyanın İlk Sanal Temalı Gerçek Oyun Alanı

The Void adındaki bir firma dünyanın ilk sanal temalı gerçek oyun stüdyolarını açmaya hazırlanıyor. Burada, oynadığınız bilgisayar oyunlarındaki karaktere gerçek anlamda bürünebileceksiniz. Kullanacağınız elektronik kıyafetler sayesinde ortamı sanal ama gerçek gibi görüyor, sanal eşyalara dokunabiliyor ve aldığınız darbeleri bile hissedebiliyorsunuz.
Gerçekten inanılması güç olan bu muhteşem fikir bir çok oyuncuyu şimdiden epey heyecanlandırdı.
thevoid-proje-bilmiyorsan

The Void Teknolojisi

Rapture MHD başlığı sayesinde Curve LED 1080p ekranı ile siz boş stüdyoda gezinirken sanki sanal bir dünyada, bir uzay gemisinde yürüyormuş gibi görebiliyorsunuz. Kusursuz renk teknolojisi, yüksek teknoloji kulaklıkları ile oyun içindeki sesleri gerçeğe en yakın şekilde duyabiliyorsunuz. Başlıktaki mikrofon ile oyun içi haberleşmelerinizi yapabiliyorsunuz.
Eldivenler sayesinde sanal eşyalara dokunabiliyorsunuz veya vurabiliyorsunuz. Örneğin bir kılıç elinize alabiliyor veya bir süper gücünüz var ise avuçlarınızın içinden alevler çıkarabiliyorsunuz.
Yelek ise bir düşmanla savaşırken aldığınız darbeleri titreşimlerle vücudunuza, tam olarak darbe aldığınız noktalarda titreşimler oluşturarak gerçeklik hissini büyük bir oranda arttırıyor.
The void firması “Oyun dünyası artık bambaşka boyutlara geçecek.” şeklinde açıklama yapıyor.
Etkileyici tanıtım videosunu mutlaka izleyin;

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Written by Ecem Ü.

Hayallerinde yükseklere tırmanmak için asansör bekleyenlerden misiniz?

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

0 Yorum

Evlenme Teklifi Etmek İçin Öğrencilerden Yardım Alan Öğretmen

Sadece Uzun Boylu İnsanların Anlayabileceği 13 Problem