in

Dünyanın İlk 4K Android TV Oyun Konsolu

nvidia-shield-android-tvNvidia, 2015 Oyun Geliştiricileri Konferansı’nda (GDC) Android oyun konsolunu tanıttı. Daha önce piyasaya çıkardığı oyun tableti ve hepsi bir arada oyun kumandası gibi Shield adını taşıyan konsol, ”dünyanın ilk 4K Android TV konsolu” olma özelliğini taşıyor.

shield-hero-image.0.0.0

İnce yapısıyla tanıdık bir görünüme sahip olan cihaza yeşil ışıkları, estetik bir görüntü veriyor. Mayıs ayında 199 dolardan satılacak olan NVIDIA Shield’ de, 60 Hz’de 4K video desteği bulunuyor.

Screen_Shot_2015-03-04_at_12.21.54_PM.0.0

Xbox 360’ın performansını ikiye katlayan oyun konsolu, Bluetooth uzaktan kumanda, tek tuşla sesli arama imkanı sağlayan kumandadaki kulaklık girişi gibi özel aksesuarlara da sahip.

shield-remote-100571417-orig

NVIDIA CEO’su Jen-Hsun Huang, konsolun kendisine özel bir oyun mağazası olacağını belirtti. Ve konsolun piyasaya çıkışıyla 50’den fazla oyununda ona eşlik edeceğini ile getirdi. Portal, Star Wars: Knights of the Old Republic ve Half-Life 2: Episode 1 gibi oyunlar konferansda demo olarak gösterilirken, “Borderlands: The Pre-Sequel”, “Doom 3 BFG Edition” ve “Crysis 3” görücüye çıkarılan NVIDIA Shield oyunları oldular.

android-gaming-bg2

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Acun Ilıcalı’ nın Hayatı ve Bilinmeyenleri

Hulk, Dünyanın En Büyük Pitbull Köpeği