in ,

Dünyanın En Pahalı 10 Çikolatası

Çikolata çoğu insanın vazgeçemediği bir tatlıdır. Mutluluk verir, kalpleri yumuşatır. Etrafı toz pembe görürsünüz… Tamam, abartmıyorum 🙂

Tatlı yiyelim tatlı konuşalım sözünün öncülerinden biri olan çikolata, kız istemeye giderken, bayramlarda büyüklere ziyarete giderken ellerden düşmeyen, bayram sabahı zilinizi çalan çocukların yemeye doyamadığı, özel günlerin en kadim dostu çikolatanın yeri başkadır.

Ama bazı çikolatalar vardır ki, servet değerindedir. Çikolata değil sanki yalı alıyormuş gibi hissedersiniz. İnanmadınız mı? Buyurun;

1. Le Chocolat Box – Kilosu 3 milyon dolar

en-pahali-on-cikolata-bilmiyorsan (1)

Rakamı görünce “Yok artık!” sözcüklerini duyar gibi olduk. Aynen, bizde yok artık dedik ama maalesef gerçek. Simon mücevhercilik tarafından süslenen bir çikolata kutusu olan Le Chocolat Box, içerisinde çikolataların yanı sıra pırlanta yüzük, kolye ve küpe gibi hediyeler barındırıyor.

2. Frrrozen Haute Chocolate – Kilosu 50,000 dolar

en-pahali-on-cikolata-bilmiyorsan (10)

New York’taki Serendipity dükkanının Guinnes rekorlar kitabına giren Frrrozen Haute Chocolate adındaki donmuş sıcak çikolata karışımının bu denli pahalı olmasının sebebi, karışım içinde 24 ayar altın bulunması. Harika değil mi?

3. Süslü Altın Yumurta – Kilosu 22,107 dolar

en-pahali-on-cikolata-bilmiyorsan (9)

William Curley açık arttırmada yumurta çikolatasını tam 11,107 dolara satarak Guinnes Rekorlar Kitabı’na girmeyi başardı. Yumurta Amedei çikolatası ile yapılmış olup yumurtanın içerisinde de değişik tatlara sahip çikolatalar bulunuyor. Yumurta yaklaşık 230 kilo.

4. Knipschildt Çikolatacısı – Tanesi 250 dolar

Fritz Knipschildt, owner of Knipschildt Chocolatier, with a chocolate rendition of the famous statue, "The Little Mermaid" from Copenhagen, Denmark February 4, 2011 at his store in Norwalk, Connecticut. AFP PHOTO/Stan HONDA (Photo credit should read STAN HONDA/AFP/Getty Images)

1999 yılında kurulan bu Danimarka çikolatacısının el yapımı çikolataları resmen cep yakıyor. Tanesini 250 dolardan alabileceğiniz bu altın değerindeki çikolataların tadına bakmadan olmaz.

5. Wispa Altın Paketli Çikolata – Parçası 1,628 dolar

en-pahali-on-cikolata-bilmiyorsan (7)

Dünyanın en pahalı çikolata barı olarak bilinen Wispa’nın bu denli pahalı olmasının sebebi altın kaplamalı paketi. Tabii lezzetli karamelli çikolatasını da hafife almayalım.

6. Kakao Gurme Royal Koleksiyonu – Kutusu 1,250 dolar

en-pahali-on-cikolata-bilmiyorsan (6)

Bu kutuda dünyanın en kıymetli ve süslü 12 çikolatası bulunmaktadır. 4 tanesi saf altın, 4 tanesi saf gümüş ve diğer 4 tanesi de pırlanta kaplıdır.

7. Noka Vintage Koleksiyonu – Kilosu 1800 dolar

en-pahali-on-cikolata-bilmiyorsan (5)

Venezüla Trinidad’ın en iyi bitter çikolatalarıdır. Çikolatalarında asla lesitin veya vanilya gibi yardımcı madde kullanmazlar tüm malzemeler yüzde yüz organik ve hakikidir.

8. Delafee – Kilosu 1000 dolar

en-pahali-on-cikolata-bilmiyorsan (4)

Bir çikolatada 24 ayar altın bulunmuyorsa o çikolata yenir mi? Yenmez! Altın parçaları ile süslenmiş çikolata barları ile Delafe.

9. Richart – Kilosu 240 dolar

en-pahali-on-cikolata-bilmiyorsan (2)

Bu harika görünümlü ve eşsiz tatlara sahip çikolatalar Fransız bir çikolata dükkanında yıllardır satılıyor. İsmini yeni duyanlar, Fransa’ya gittiğinizde mutlaka bir uğrayın!

10. Pierre Marcolini – Kilosu 205 dolar

en-pahali-on-cikolata-bilmiyorsan (3)

Marcolini çikolataları saf tatları ile ünlüdür. Kendilerine özel tarifleri, milimetrik ölçüleri ile bu eşsiz tatlara sahiptirler. Tadını bir kez alan asla vazgeçemez derler…

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Hastaneye Yetişemeyince Arabada Doğum Yapan Cesur Kadın

Telefonlarınızla Kendinizin Yapacağı Basit Ama Etkili Çekim Yöntemleri