in ,

Dünyanın En Görkemli Havuzları

Sıcaklıkların ilerlediği bugünlerde buralarda olabilmenin hayalini kurmak bile güzel olur elbette. Fakat bunlar otellerin veya aqua parkların havuzları değil! Hayallerin ötesinde muhteşem ötesi mimarilere sahip havuzlar karşınızda.

1- City of Stars – Sharm el Sheikh – Mısır

dunyanin-en-pahali-10-havuzu-5529950

Yapımı bittiğinde dünyanın en büyük havuzu olma ünvanını taşıyacak.

2- San Alfonso Del Mar – Algarrobo – Şili 

dunyanin-en-pahali-10-havuzu-5529943

Guinness Dünya Rekorlar Kitabı’na dünyanın en büyük üstü açık havuzu olarak girmeyi başaran bu havuz 1.3 km uzunluğunda bir alana sahip.

3- Seagaia Okyanus Kubbe – Miyazaki – Japonya

dunyanin-en-pahali-10-havuzu-5529935

Dünyanın en büyük kapalı havuzu olma ünvanına sahip, okyanus kenarına benzeyen bu havuz yaklaşık 30 metre uzunluğunda ve 100 metre genişliğindedir.

4- Lev Leviev Residence – Londra – İngiltere

The swimming pool in the  most expensive new property ever sold in Britain is seen in this undated handout photograph received in London on January 8, 2008. The Palladian-style home has been bought for $70 million (£35.5 million) by Israeli diamond billionaire, Lev Leviev, real estate dealers said on Tuesday.    REUTERS/Glentree International/Handout     (BRITAIN).  EDITORIAL USE ONLY. NOT FOR SALE FOR MARKETING OR ADVERTISING CAMPAIGNS.

İsrailli bir milyardere ait olan rezidansın içinde yer alan bu havuz altın fayanstan yapılmış olup kullanılmadığı zaman geri çekilebilir kapak ile geniş bir balo salonuna dönüşüyor.

5- Hearst Kalesi – Kaliforniya – ABD

dunyanin-en-pahali-10-havuzu-5529922

Antik çağ Roma hamamlarına benzer şekilde tasarlanan bu havuz yapımında kullanılan çiniler ve muhteşem görüntüsüyle göz dolduruyor.

6- Nemo 33 – Brüksel – Belçika

dunyanin-en-pahali-10-havuzu-5529911

Yapımı tam 7 yıl süren, dalış meraklıları için ön plana çıkan bu havuz 33 metre derinliğe sahip, dünyanın en derin yüzme havuzudur.

7- Kitchukov Aile Havuzu – Gilbert – Arizona 

dunyanin-en-pahali-10-havuzu-5529902

Amerikanın en lüks havuzlarından biridir. Listedeki diğer havuzlara kıyasla küçük görünmesine rağmen şelaleleri, fıskiyeleri ve su kaydırağı ile oldukça lükstür. Havuzun en şaşırtıcı özelliklerinden biri ScreenLogic kontrol sistemidir. Bununla birlikte havuz, özel bir teknoloji ile hazırlanmıştır. Aile üyeleri dünyanın neresinde olursa olsun, havuzun çeşitli özelliklerini kontrol edebilme imkanına sahipler. İnternet’e bağlı oldukları sürece havuzun sıcaklığını, jakuzisini ve havuzun aydınlatmasını istedikleri gibi ayarlayabiliyorlar.

8- Sarojin Resort – Phuket – Tayland 

dunyanin-en-pahali-10-havuzu-5529889

Lüks havuzun alanı 81 metre karedir ve Hint Okyanusu kenarında yer almaktadır.

9- Umaid Bhawan Palace – Jodhpur – Rajasthan

dunyanin-en-pahali-10-havuzu-5529872

3500’den fazla çalışana sahip bu havuz krallar için tasarlanmış en lüks kapalı havuzlardan biridir.

What do you think?


Warning: explode() expects parameter 2 to be string, array given in /home/u7404578/public_html/wp-content/plugins/snax/includes/votes/template.php on line 43

Warning: array_merge(): Argument #2 is not an array in /home/u7404578/public_html/wp-content/plugins/snax/includes/votes/template.php on line 43
0 points
Upvote Downvote

Written by Uaydi

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

0 Yorum

Yeni Instagram Fenomeni: “Hot Dudes Reading”

Farklı Ülkelerin Takdir Edilesi Uygulamaları