in ,

Dünyanın En Garip Ama En Çok Para Kazandıran 10 İşi

Hayalinizdeki işe sahip olmayabilirsiniz. Muhtemelen patronunuzla da aranız pek iyi değildir.Pazartesi sendromu denilen illet sizde de mevcut mu?

O zaman size işinize aşkla sarılmanızı sağlayacak 10 işi gururla sunarız.

Solucan Toplayıcısı

garip_isler_1

Balık tutmakla ilgilenmiyor iseniz bu meslek size hiçbir şey ifade etmeyecektir. Gündüzleri toprak altına saklanan solucanlar geceleri ortaya çıkar. Ve solucan toplayıcıları bu iş oradadır. Kanada’ da solucan başına 4 cent kazanarak hayatını devam ettiren insanlar var.

 

Şans Kurabiyesi Yazarı

Forfun, Fortune Cookie Company, Istanbul, Turkey
Forfun, Fortune Cookie Company, Istanbul, Turkey

Şans kurabiyelerinin diğer adıyla Forfun kurabiyelerinin içinden çıkan yazılar pişerken ortaya çıkmadığına göre onları yazan birileri var. Onları hayal gücü size gelecekle ilgili ipucu veriyor.

 

Hayvan Maması Denetleyicileri

garip_isler_3

Bu işin için doğru adresin insanlar olmadığına eminiz ama yine de evcil hayvanlarınıza yedirdiğiniz mamaların lezzeti ve kalitesi önce insanlar tarafından test edilip, onaylanıyor. Hayvanlar üzerinde testlere karşıyız ama ne yiyeceklerine de hayvanlar karar vermeli.

 

Civciv Cinsiyeti Belirleyicisi

garip_isler_4

Yumurtadan çıktıktan bir saat sonra civcivlerin cinsiyetini tespit edebilmek gerçekten zor bir meslek. Ama bu işi piri olunca ayda 12 bin lira kazanabilirsiniz.

 

Koltuk Altı Koklayıcısı

garip_isler_5

Dediğimiz gibi işinize dört elle sarılmanızı sağlayacak meslekler var. İşte bunlardan birisi de koltuk altı koklayıcısı. Ter kokunuzu önlemek için kullandığınız deodorantların işe yarayıp yaramadığını anlayabilmek için profesyonel koltuk altı koklayıcıları görevlerini en iyi şekilde yapmak zorundalar.

 

Su Kaydırağı Deneyicisi

garip_isler_6

Bu işe sahip olmak isteyen birçok kişi olacaktır. İş kıyafetiniz bir mayo ve göreviniz eğlenmek. Görev; kaydırakların iniş hızını ve güvenliğini denetlemek için güneşin altında defalarca kaydıraklardan kayıp, bir de üstüne maaş olmak.

 

Metro İticisi

garip_isler_7

Özellikle Tokyo’ da gözde olan bir meslek. İstasyonlardaki tüm insanların metroya binebilmeleri için onları içerine ittirecek görevliler var. İstanbul için geleceğin mesleği olabilir.

 

Profesyonel Uykucu

garip_isler_9

Yattığı yerden para kazanıyor diye buna denir. Yatak firmaları yataklarının kalitesini ölçebilmek adına profesyonel uykucular işe alıyor. Uykucular, uyudukları yataklar ile ilgili firmalara rapor veriyorlar.

 

Osuruk Koklayıcısı

garip_isler_10

Kesinlikle başka bir yolu olmalı dediğimiz bir meslek. Çin’ de sağlık sektöründe yer alan bu mesleği yapanlar yılda 50 bin dolar kazanıyor.

 

Köpekbalığı Akvaryumu Temizleyicisi

garip_isler_11

Köpeklerini tanıyor, seviyor ve dalış lisansınız varsa tam size göre bir meslek. Tek sorun köpekbalıklarının taze ete karşı bir zaafı olması.

 

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Written by Didem

Alice: Hangi yoldan gideyim?
Tavşan: Nereye gittiğini bilmiyorsan, hangi yoldan gittiğinin bir önemi yok...!

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

0 Yorum

Süper Ay Nedir?

Dünyayı Değiştiren 20 Yürekli Kadın